STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / TRWA REKRUTACJA NA STUDIA PODYPLOMOWE Z DUSZPASTERSTWA RODZIN

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe z duszpasterstwa rodzin

Zainicjowane w Archidiecezji Krakowskiej przez kard. Karola Wojtyłę Studium Teologii Rodziny od ponad 40 lat kształciło osoby, które podejmowały się zadania towarzyszenia narzeczonym w ich drodze do małżeństwa poprzez posługę doradcy życia małżeńskiego, a także współpracowały z duszpasterzami jako animatorzy duszpasterstwa rodzin w parafiach.

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe z duszpasterstwa rodzin

W 2019 roku Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie i Instytut Nauk o Rodzinie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie rozpoczęli współpracę w zakresie Studiów podyplomowych z duszpasterstwa rodzin.

Absolwenci uzyskują kwalifikacje do bycia konsultantami  i współpracownikami w duszpasterstwach rodzin, animatorami wspólnot parafialnych oraz przygotowują liderów ruchów, wspólnot i stowarzyszeń, którzy w lokalnych społecznościach zajmą się planowaniem i realizowaniem programów wspierających małżeństwa i rodziny. Studia dostarczają umiejętności do prowadzenia kursów dla narzeczonych oraz przygotowują do pracy w diecezjalnym poradnictwie rodzinnym. Oferta kierowana jest dla każdego, kto chciałby zdobyć nowe kwalifikacje i umiejętności w zakresie duszpasterstwa rodzin, jak również poszerzyć swoją wiedzę na temat katolickiego nauczania na temat małżeństwa i rodzin.

TERMINY REKRUTACJI
Termin rozpoczęcia i zakończenia rekrutacji elektronicznej:
Nabór na semestr zimowy: od 1 czerwca do 30 września 2020 r.
Termin składania wymaganych dokumentów:
Nabór na semestr zimowy: od 15 września 2020 r. do 30 września 2020 r.

Rekrutacja (kliknij)

adres mailowy: str@diecezja.pl

Wydział Duszpasterstwa Rodzin
ZOBACZ TAKŻE