STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / STYPENDYŚCI ZATAŃCZYLI NA RYNKU GŁÓWNYM

Stypendyści zatańczyli na Rynku Głównym

„Żywy pomnik Jana Pawła do miłości wzywa cię. Chwalmy śpiewem, chwalmy tańcem, wznieśmy Bogu ręce swe!” – tak stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia”świętowali w przeddzień 19. Dnia Papieskiego.

Stypendyści zatańczyli na Rynku Głównym

Powyższe słowa pochodzą z fundacyjnej wersji piosenki do popularnego tańca belgijskiego. Doskonale opisują one wydarzenia, które odbywały się w sobotę w Krakowie. 

O 17:00 na Rynku Głównym stypendyści zatańczyli „Belgijkę”. Chętnych spoza Fundacji również nie brakowało. – Było wiele osób, atmosfera była bardzo przyjazna. Wszyscy byli uśmiechnięci i było widać, że zarażamy innych tym entuzjazmem – powiedziała Ola. Jak wyjaśniają stypendyści, taniec ten zawsze kojarzy im się z wyjazdami fundacyjnymi. Obecna wersja piosenki została nagrana specjalnie na zeszłoroczny Dzień Papieski, zaś sam pomysł na autorską wersję zrodził się podczas obozu stypendystów w Szczecinie.

Następnie młodzi udali się do bazyliki św. Floriana na Mszę św. oraz adorację Najświętszego Sakramentu, by duchowo przygotować się na Dzień Papieski. Wspólna modlitwa i wolontariat są głównymi filarami ich działalności. – Te elementy wzajemnie się uzupełniają i nas umacniają. Dzięki temu również my możemy coś dawać innym i właśnie to w Fundacji jest najlepsze – przyznała Sylwia.

W niedzielę główne obchody 19. Dnia Papieskiego rozpoczną się Mszą św. w sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 10:00. Eucharystii będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Od 8:00 do 14:00 w parafii św. Jadwigi Królowej odbędzie się miasteczko rodzinne, czyli atrakcje i słodkości przygotowane przez stypendystów dla rodzin. Wolontariusze będą również kwestować przy krakowskich parafiach. O 18.15 w Kinie Kijów wystąpią stypendyści, zaś o 19:00 Mate.O.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE