STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SUMIENIE, WOLNOŚĆ, ODPOWIEDZIALNOŚĆ, MIŁOŚĆ DO KOŚCIOŁA I POLSKI. KONCERT „NIECHAJ ZSTĄPI DUCH TWÓJ”

Sumienie, wolność, odpowiedzialność, miłość do Kościoła i Polski. Koncert „Niechaj zstąpi Duch Twój”

- Jan Paweł II natchnął nas duchem mocy, prawdy i świętości. - mówił metropolita krakowski Marek Jędraszewski podczas koncertu z okazji 99. rocznicy urodzin Papieża Polaka w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Sumienie, wolność, odpowiedzialność, miłość do Kościoła i Polski. Koncert  „Niechaj zstąpi Duch Twój”

Arcybiskup zaznaczył, że długi pontyfikat Jana Pawła II był niezwykle głęboki i owocny. Podkreślił jeden z jego wymiarów, jakim było posługiwanie wolności. Wspomniał postać ks. Ignacego Skorupki i „cud nad Wisłą” w 1920 roku, kiedy wyzwolona Polska musiała stoczyć koleją walkę o obronę swojej suwerenności.

– Papież czuł się zobowiązany wobec tych wszystkich, którzy ginęli za Polskę, i którzy w okresie międzywojennym zapewnili Ojczyźnie pełną wolność i niezależność.

Metropolita odwołał się do pierwszej papieskiej pielgrzymki do rodzinnego kraju, która pozwoliła Polakom podnieść głowy i uwierzyć w siebie, a także do powstania „Solidarności”.

– Przyniósł nam wolność i uczył nas o niej. Nieprzerwanie, z całą pasją, podkreślał, że nigdy nie może być ona samowolą, ale służbą prawdzie.

Koncert, podczas którego wystąpili m.in.: Pectus, Gospel Rain i Maciej Miecznikowski, zakończył się pasterskim błogosławieństwem i śpiewem „Barki”.

FOTORELACJA

Joanna Folfasińska | Archidiecezja Krakowska
Fot., Video Dawid Bujas OFMConv | Archidiecezja Krakowska

IMG_5660

 

ZOBACZ TAKŻE