STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „ŚW. JAN PAWEŁ II WIELKI: NA DRODZE CHRYSTUSA” – STACJA I

„Św. Jan Paweł II Wielki: na drodze Chrystusa” – Stacja I

- W swoim życiu Karol Wojtyła dwukrotnie stawał przed koniecznością dokonania fundamentalnego wyboru pójścia za Chrystusem, który wzywał go do podjęcia krzyża – zauważa abp Marek Jędraszewski w rozważaniu stacji „Pan Jezus skazany na śmierć”, która rozpoczyna medytacje z cyklu „Św. Jan Paweł II Wielki: na drodze Chrystusa” przygotowane przez metropolitę krakowskiego z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły.
Rozważając pierwszą stację „Pan Jezus skazany na śmierć” abp Marek Jędraszewski zwraca uwagę, że po raz pierwszy szczególne wezwanie do dźwigania krzyża wraz z Chrystusem Karol Wojtyła usłyszał w czasie wojny, gdy rozeznawał swoje powołanie kapłańskie, po raz drugi – w czasie konklawe w październiku 1978 r.

„Św. Jan Paweł II Wielki: na drodze Chrystusa” – tak zatytułowane są rozważania drogi krzyżowej przygotowane przez abp. Marka Jędraszewskiego. Rozmyślania oparte zostały na czternastu stacjach Męki Pańskiej porównanych z epizodami z życia Jana Pawła II. Do Wielkiego Piątku medytacje w formie podcastów będą publikowane w mediach Archidiecezji Krakowskiej.

Rozważania drogi krzyżowej „Św. Jan Paweł II Wielki: na drodze Chrystusa” zostały napisane przez abp. Marka Jędraszewskiego z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły na nabożeństwo, które tradycyjnie w Niedzielę Palmową jest odprawiane w Nowej Hucie. Przygotowano także nagranie w formie podcastów. Lektorem biblijnych medytacji jest Bolesław Brzozowski aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie, a rozważania dotyczące życia Jana Pawła II odczytuje sam abp Marek Jędraszewski.

Podcasty będą publikowane o godz. 21.37 przez czternaście kolejnych dni od 28 marca do 10 kwietnia. W wersji drukowanej medytacje ukażą się w formie książki przygotowanej przez wydawnictwo Biały Kruk, które zilustrowało je dziełami sztuki religijnej i fotografiami św. Jana Pawła II autorstwa Adama Bujaka.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE