STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „ŚW. JAN PAWEŁ II WIELKI: NA DRODZE CHRYSTUSA” – STACJA II

„Św. Jan Paweł II Wielki: na drodze Chrystusa” – Stacja II

- Uświadomienie sobie faktu, że Chrystus wzywa, domaga się odpowiedzi – odpowiedzi miłości – pisze abp Marek Jędraszewski w rozważaniu stacji „Pan Jezus przyjmuje krzyż na swoje ramiona”. W drugiej medytacji nabożeństwa „Św. Jan Paweł II Wielki: na drodze Chrystusa” metropolita krakowski wskazuje, że odpowiedzią młodego Karola Wojtyły na Boże wezwanie było najpierw wstąpienie do Krakowskiego Seminarium Duchownego, a potem – 1 listopada 1946 roku – przyjęcie święceń kapłańskich.
– Zgoda na przyjęcie Chrystusowego krzyża wymaga także przyjęcia tego wszystkiego, co na początku trudno nam sobie nawet wyobrazić, a co, z biegiem czasu, objawia nam Chrystus – pisze abp Marek Jędraszewski wskazując na drogę, którą na wzór św. Piotra, obrał Karol Wojtyła – Jan Paweł II. – Za Chrystusem Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym podążał aż do końca – aż do 2 kwietnia 2005 roku – podsumowuje rozważanie drugiej stacji abp Marek Jędraszewski.

„Św. Jan Paweł II Wielki: na drodze Chrystusa” – tak zatytułowane są rozważania drogi krzyżowej przygotowane przez abp. Marka Jędraszewskiego. Rozmyślania oparte zostały na czternastu stacjach Męki Pańskiej porównanych z epizodami z życia Jana Pawła II. Do Wielkiego Piątku medytacje w formie podcastów będą publikowane w mediach Archidiecezji Krakowskiej.

Rozważania drogi krzyżowej „Św. Jan Paweł II Wielki: na drodze Chrystusa” zostały napisane przez abp. Marka Jędraszewskiego z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły na nabożeństwo, które tradycyjnie w Niedzielę Palmową jest odprawiane w Nowej Hucie. Przygotowano także nagranie w formie podcastów. Lektorem biblijnych medytacji jest Bolesław Brzozowski aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie, a rozważania dotyczące życia Jana Pawła II odczytuje sam abp Marek Jędraszewski.

Podcasty będą publikowane o godz. 21.37 przez czternaście kolejnych dni od 28 marca do 10 kwietnia. W wersji drukowanej medytacje ukażą się w formie książki przygotowanej przez wydawnictwo Biały Kruk, które zilustrowało je dziełami sztuki religijnej i fotografiami św. Jana Pawła II autorstwa Adama Bujaka.

 

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE