STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŚW. MIKOŁAJ NA ORAWIE I PODHALU

Św. Mikołaj na Orawie i Podhalu

Kilkaset dzieci z okolic Orawy oraz Podhala zebrało się w niedzielę 2 grudnia na spotkanie ze św. Mikołajem w Jabłonce. Wcześniej uczniowie wszystkich szkół uczestniczyli w konkursie plastycznym i literackim pt. Kto dzisiaj pełni dzieła św. Mikołaja.

Św. Mikołaj na Orawie i Podhalu

Kilkaset prac zostało ocenionych i nagrodzonych szczególnie za dostrzeżenie prawdziwej postaci św. Mikołaja biskupa i jego dzieła w dzisiejszym świecie. W czasie uroczystości zostały również wręczone Ordery Świętego Mikołaja.

Została nim nagrodzona Pani Halina Korba z Zubrzycy, która w wieku 14 lat, po nagłej śmierci mamy,  podjęła się opieki nad 4 rodzeństwa. Drugim została nagrodzona Pani Honorata Gróbarczyk, również z Zubrzycy, która po śmierci bratowej dołączyła jej 5 dzieci do gromadki swoich 3, i dała im wszystkim wzorowe wychowanie. Trzeci order został wręczony uczniowi Maciejowi Grzybacz, za szczególne zaangażowanie w szkole i przy parafii.

Były też paczki dla najmłodszych, którymi Święty Patron obdarzył ponad 500 dzieci. Taki był przed 13 laty zamysł powoływania uroczystości Mikołajkowych, powiedział na scenie ks. Grzegorz Łomzik, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Jabłonce Borach, który od początku jest głównym organizatorem Mikołajek, żeby co roku przez konkursy przywoływać prawdziwą postać św. Mikołaja. Ale również by jak On obdarzać dzieci tymi symbolicznymi podarkami.

Galeria

ZOBACZ TAKŻE