STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŚWIAT POTRZEBUJE ŚWIADKÓW

Świat potrzebuje świadków

W dniu, w którym Kościół świętuje Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej z III roku przyjęli sutanny.

Wydarzenie miało miejsce podczas Mszy św., której przewodniczył ks. rektor Andrzej Tarasiuk w obecności wszystkich seminaryjnych formatorów. Obłóczyny to kolejny etap formacji zbliżający do kapłaństwa. – Od dziś klerycy z rocznika św. Pawła VI są wezwani do zewnętrznego świadczenia o swojej przynależności do Jezusa. Pamiętajmy o nich w modlitwie. „Niech coraz wytrwalej naśladują Chrystusa, aby stali się kiedyś głosicielami Jego Ewangelii i sługami Bożych tajemnic” – czytamy na facebookowym profilu seminarium.