STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŚWIAT ZAWIERZONY BOŻEMU MIŁOSIERDZIU

Świat zawierzony Bożemu Miłosierdziu

W wielu miejscach kultu Bożego Miłosierdzia na całym świecie - w łączności z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach - obchodzono 20. rocznicę zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

Ks. bp Krzysztof Kudławiec, biskup Daule (Ekwador) poinformował nas, że 21 sierpnia – na prośbę kustosza narodowego Sanktuarium świętej Narcyzy od Jezusa poświęcił tam obraz Pana Jezusa Miłosiernego i zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu. Pod obrazem umieszczono pamiątkową tabliczkę, na której znajduje się pamiątkowy napis: “21 dnia miesiąca sierpnia Roku Pańskiego 2022 w sanktuarium narodowym świętej Narcyzy od Jezusa, został intronizowany i poświęcony ten obraz Jezusa Bożego Miłosierdzia, podczas Eucharystii pod przewodnictwem J.E. Krzysztofa Kudławca, biskupa Daule. Niech Jezus Miłosierny rozlewa Jego łaskę i błogosławieństwo na wszystkich, którzy przybywają do Niego ufni w Jego nieskończoną miłość. Jezu ufam Tobie”.

Uroczystości odbyły się także w parafii św. Rocha w Argentynie. – Na początku Mszy św. odsłonięto obraz, który przybył do nas z Krakowa. Wierni przynieśli kwiaty i świece, aby oddać cześć wizerunkowi. Małe obrazki z Panem Jezusem zanieśliśmy potem do szpitali i innych miejsc naznaczonych cierpieniem. Wierni, którzy podjęli się odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego  i szerzenia nabożeństwa, otrzymali szczególne błogosławieństwo – opowiada ks. Sebastian Zagari, proboszcz parafii i dodaje: – Na zakończenie Eucharystii wszyscy razem przed obrazem odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i ponowiliśmy Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu dokonany przez św. Jana Pawła II w 2002 roku.

Piękna uroczystość miała miejsce także – o czym poinformował nas i przesłał zdjęcia ks. Bogdan Świerczewski – w narodowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ruqust w Papui Nowej Gwinei oraz w wielu miejscach w Brazylii.

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium