STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŚWIĘCENIA BISKUPIE KS. ROBERTA – TRANSMISJA

Święcenia biskupie ks. Roberta – transmisja

Już jutro o 10.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II ks. Robert Chrząszcz przyjmie święcenia biskupie. Ci, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w uroczystości, mają możliwość śledzenia wydarzeń dzięki transmisji telewizyjnej i radiowej.

Sakra biskupia ks. Roberta Chrząszcza rozpocznie się o 10.00. Ze względów sanitarnych, zachęcamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu za pomocą mediów. Transmisja będzie dostępna na stronie TVP VOD w katalogu WYDARZENIA , a także na Facebooku, YouTubie  i w Radio Kraków.

Od 2014 r. ks. Robert Chrząszcz był wikariuszem biskupim w Archidiecezji Rio de Janeiro oraz pełnił funkcję odpowiedzialnego za Służbę Liturgiczną. 11 listopada 2020 r. papież Franciszek powołał go na urząd biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej.