STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / TO NIE TEATR. HOSTIA – WSPÓLNOTA

To nie teatr. Hostia – wspólnota

„To nie teatr” to wielkopostny podcast liturgiczny, który ma pomóc w zrozumieniu, tego, co widzimy, a czego często nie rozumiemy, uczestnicząc w Mszy św. Wszystko po to, aby wierni mogli w pełni korzystać z bogactwa Eucharystii. Przewodnikiem na tej drodze będzie ks. Ryszard Kilanowicz, ceremoniarz Archidiecezji Krakowskiej.

Gesty, słowa, znaki – uczestnicząc we Mszy św. często ich nie dostrzegamy lub zwyczajnie nie rozumiemy. Czy są potrzebne, do tego, aby dobrze przeżywać Eucharystię? – Czasem może się nam wydawać, że liturgia jest jakimś przedstawieniem, natomiast jest to świat świętych znaków, do którego zaprasza nas sam Pan Jezus, abyśmy wraz z nim uświęcali naszą codzienność – wyjaśnia ks. Ryszard Kilanowicz, ceremoniarz Archidiecezji Krakowskiej.

To właśnie on przez kolejne czwartki Wielkiego Postu będzie wyjaśniał to, co bywa pomijane czy jest nie do końca jasne. Wszystko po to, aby Eucharystia była czasem modlitwy i przeżywania największej tajemnicy wiary, a nie podziwiania sceny z perspektywy odległego rzędu na widowni.

Liturgiczny podcast ks. Ryszarda Kilanowicza uzupełnią poszerzone rozważania Ewangelii, przygotowywane przez ks. Artura Czepiela i ks. Mieszka Ćwiertnię. „Dobra Nowina EXTRA” tradycyjnie dostępna będzie w soboty o godz. 17.07. Kaznodzieje wprowadzą nas także w czas Triduum Sacrum oraz Świąt Wielkiej Nocy. Rozważania „Dobrej Nowiny” również publikowane będą na kanałach You Tube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej.

Playlista „To nie teatr” na YouTube tutaj.

Playlista „To nie teatr” na Spotify tutaj.

Playlista Wielki Post tutaj.