STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / TOJESTSIEC.PL – NOWY PORTAL KATOLICKI STWORZONY PRZEZ PALLOTYNÓW

Tojestsiec.pl – nowy portal katolicki stworzony przez pallotynów

W niedzielne południe ruszył nowy internetowy portal pallotyński. Strona tojestsiec.pl ma być przestrzenią do dzielenia się wartościami, zaproszeniem do zjednoczenia wysiłków ewangelizacyjnych, a przede wszystkim miejscem spotkania.

Tojestsiec.pl – nowy portal katolicki stworzony przez pallotynów

Jak mówi ks. Łukasz Gołaś SAC, dyrektor pallotyńskiego radia ewangelizacyjnego Pallotti.FM, sieć internetowa dużo daje, ale niejedno też zabiera. Przypomina przy tym słowa papieża Franciszka na 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, w których wskazywał on, że Internet jest bogactwem współczesnych czasów, ale naraża również na manipulacje i oszustwa.
– Papież mówił wtedy, że sieć dając wrażenie bliskości, pozostawia ludzi często w wielkiej samotności, a przez pozorne utrzymywanie relacji, prowadzi do ich głębokiego zaniku. Dlatego potrzeba wielkiej odpowiedzialności, aby sieć stawała się prawdziwie obszarem wiązania i jednoczenia ludzi. Przestrzenią do dzielenia się wartościami, otwarciem i zaproszeniem do dialogu, do spotkania – podkreśla pallotyn.

Stąd właśnie pallotyni dzisiaj w samo południe zainaugurowali działalność nowego projektu pt. tojestsiec.pl. Portal ten ma być przestrzenią do dzielenia się wartościami, otwarciem i zarazem zaproszeniem do zjednoczenia wysiłków oraz do spotkania.
– Na portalu będą pojawiać się teksty przede wszystkim ludzi świeckich związanych z pallotynami i pallotynkami. Nie zabraknie również świadectw sióstr i braci naszego zgromadzenia. Chcemy szukać dobra, patrząc na św. Wincentego Pallottiego i nasz pallotyński świat. Szukać tego, co nas łączy, nie tego, co dzieli, bo to jest nasze bogactwo – zapowiada kapłan.

Premiera nowego portalu pallotyńskiego odbyła się dzisiaj, a więc w dniu ważnym dla rodziny pallotyńskiej, czyli we wspomnienie bł. Elżbiety Sanny.
– Zapraszamy do współtworzenia tego miejsca, poprzez dzielenie się słowem – zachęca ks. Gołaś.

Zobacz portal

KAI Łukasz Kaczyński

ZOBACZ TAKŻE