STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / TRANSMISJA BEATYFIKACJI SŁUGI BOŻEGO KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO

Transmisja beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego

W niedzielę, 12 września 0 12.00, w Sanktuarium św. Jana Pawła II odbędzie się transmisja beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. – Zapraszamy do wspólnotowego przeżywania beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia – zachęca ks. Tomasz Szopa, kustosz sanktuarium.

– Cieszymy się, że dzięki uprzejmości TVP transmisja odbędzie się na dużym telebimie, by nie tylko indywidualnie przed telewizorami, ale również wspólnotowo przeżywać ten ważny moment w historii polskiego Kościoła – mówi ks. Tomasz Szopa. – Cieszymy się, że to waśnie sanktuarium zostało wybrane jako miejsce transmisji. Jest to uzasadnione, bo znane są silne związki między kard. Wyszyńskim a kard. Wojtyłą, a później papieżem Janem Pawłem II. Wiemy, że w czasach PRL-u tych dwóch kardynałów prowadziło polski Kościół – podkreślił kustosz i przypomniał moment, kiedy podczas tradycyjnego homagium – oddania hołdu papieżowi – kard. Stefan Wyszyński został serdecznie uściskany przez Ojca Świętego, który wstał z tronu, aby przywitać prymasa Polski. – Jako kustosz bardzo się cieszę, że właśnie w tym miejscu będziemy mogli przeżyć uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i także w ten sposób zaznaczymy bliskość i jedność w Chrystusie, jaka łączyła Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia – dodał.