STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / TRWA REKRUTACJA DO KRAKOWSKIEGO SEMINARIUM

Trwa rekrutacja do krakowskiego seminarium

Tradycyjnie we wrześniu organizowany jest drugi termin rekrutacji do seminarium. Zainteresowani mężczyźni mają czas do 8 września na złożenie dokumentów i odbycie rozmowy rekrutacyjnej z przełożonymi.
– Podstawowym warunkiem jest łaska powołania do kapłaństwa i celibatu. Rozeznanie powołania opiera się na wewnętrznym pragnieniu służby Bogu i ludziom oraz na posiadaniu zdolności koniecznych do podjęcia formacji i posługi kapłańskiej – czytamy na stronie krakowskiego seminarium. Kandydat do kapłaństwa powinien posiadać określone zdolności duchowe, takie jak: miłość Boga i drugiego człowieka, zdolność zaparcia się siebie, odpowiedzialność za Kościół, gorliwość apostolską i misyjną, a także zdolności moralne i intelektualne: szczerość, dojrzałość uczuciową, wierność obietnicom, pracowitość, umiejętność współpracy i uzdolnienia pozwalające do odbycia wyższych studiów filozoficzno-teologicznych.

– W nowym roku formacyjnym chcemy skupić się na modlitwie, podczas której będziemy przyglądać się powołaniu. To pierwszy filar naszej przyszłorocznej pracy. Drugim jest duszpasterstwo i odpowiedź na pytanie, na ile odnajdujemy się w tym, by właśnie w duszpasterstwie wychodzić do drugiego człowieka –mówi ks. Michał Kania, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

12 września zaplanowano egzaminy wstępne. Szczegóły dotyczące terminów, warunków przyjęć i wymaganych dokumentów znajdują się na stronie internetowej krakowskiego WSD.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
fot. WSD AK
ZOBACZ TAKŻE