STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / TRZECI DZIEŃ TRIDUUM: ODDAĆ BOGU, CZYLI UBOGACIĆ

Trzeci dzień triduum: Oddać Bogu, czyli ubogacić

Sobota była ostatnim dniem triduum przed V Ogólnopolską Pielgrzymką Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium w Łagiewnikach. Zebrani w łagiewnickiej świątyni, na dzień przed poświęceniem nowych organów w świątyni, rozważali słowa „Oddać Bogu, czyli ubogacić".Mszy św., o godz. 18 przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Stanisław Mieszczak SCJ. Kapłan podkreślał, że z każdym dniem nowe organy stają się coraz bardziej nasze i zbliżają nas do Pana Boga.

– Pragniemy oddać je Panu Bogu na chwałę – powiedział i dodał:

– To co nasze oddane Panu Bogu, zostaje przez łaskę Bożą ubogacone i poświęcone. A przez to staje się nośnikiem Bożej łaski na drodze naszego zbawienia.

Jak podkreślił kaznodzieja, choć poświęcony instrument staje się własnością Pana Boga, to ubogacać będzie naszą wiarę, naszą wspólnotę.

Ks. Mieszczak mówił o długiej drodze, jaką trzeba było przebyć, by organy mogły zostać zbudowane w sanktuarium w Łagiewnikach. Podkreślał ogromną rolę darczyńców, dzięki którym można było je zakupić.

Kaznodzieja podkreślał rolę piękna w życiu człowieka.

– My szukamy piękna Bożego. Cieszymy się z każdego jego przejawu – mówił i dodawał, że piękno otwiera nas na spotkanie z Panem Bogiem.

Kończąc homilię ks. Mieszczak apelował:

– Oddajmy zatem ten instrument na chwałę Pana. Wesprzyjmy naszymi ofiarami. Polećmy wszystkich, którzy będą na nich posługiwali, naszych organistów. Prośmy, aby orędzie o Bożym Miłosierdziu tu głoszone, mogło rozbrzmiewać pięknie i doniośle.

W niedzielę odbędzie się V Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium w Łagiewnikach. Po Godzinie Miłosierdzia ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, poświęci nowe organy w Bazylice.

Małgorzata Pabis | Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

ZOBACZ TAKŻE