STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / UCZCIJMY PUBLICZNIE CHRYSTUSA. ZAPROSZENIE ARCYBISKUPA MARKA JĘDRASZEWSKIEGO NA UROCZYSTOŚĆ CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

Uczcijmy publicznie Chrystusa. Zaproszenie arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa

- Wyjdziemy na ulice naszych miejscowości: miast, wiosek z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie, by publicznie oddać Jemu cześć i jednocześnie prosić o błogosławieństwo na nasze codzienne chrześcijańskie życie. – mówi metropolita krakowski Marek Jędraszewski w specjalnym filmie zamieszczonym na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej, zapraszając na Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa.
W czwartek, 20 czerwca, Kościół tradycyjnie obchodzi Uroczystość Bożego Ciała. Główna procesja krakowska, z Wawelu do Kościoła Mariackiego na Rynku Głównym, będzie nawiązywała do hasła tegorocznego programu duszpasterskiego: „Mocni Duchem Bożym”.

– Będziemy zatem prosić Duch Świętego, aby umacniał nas w wierze, by pogłębiał miłość, którą będziemy starali się czerpać z miłości Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, by w ten sposób – mocni Duchem Świętym i nadzieją, jaką nas obdarza – budować wspólnotę Kościoła tak bardzo ważną jako znak obecności Boga między nami. Zapraszam wszystkich: kapłanów, siostry zakonne, osoby życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich do publicznego, wspólnotowego oddania czci Chrystusowi, który ciągle mówi do nas „Jestem” i czeka na naszą odpowiedź.

BPAK

ZOBACZ TAKŻE