STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / USŁYSZ DOBRĄ NOWINĘ! – SERIA PODCASTÓW Z ROZWAŻANIAMI NIEDZIELNEJ EWANGELII

Usłysz Dobrą Nowinę! – seria podcastów z rozważaniami niedzielnej Ewangelii

Jak często sięgasz po Pismo Święte? Czy rozważasz Ewangelię, którą słyszysz podczas niedzielnej Mszy świętej, a może ciągle brakuje Ci na to czasu? Seria podcastów „Dobra Nowina” to szansa dla każdego z nas. Razem wsłuchujmy się w Słowo, które kieruje do nas Pan.
Czym jest dla mnie Ewangelia? Czy faktycznie otwieram na nią swoje serce? To pytania, których często po prostu sobie nie zadajemy, a jako dojrzali chrześcijanie powinniśmy.

– Św. Hieronim powiedział: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Aby poznawać coraz lepiej naszego przyjaciela, trzeba znaleźć dla Niego czas i zgłębiając Jego naukę, doświadczać Jego bliskości, nauczyć się pewnych zachowań. Wtedy możemy stanąć przed różnymi decyzjami w życiu i zadać sobie pytanie: „Co Jezus zrobiłby na moim miejscu?”. Wtedy możemy dokonać właściwej decyzji – mówi ks. Robert Młynarczyk, autor podcastów, które od najbliższej niedzieli 4 października co tydzień o godz. 7.07 będą publikowane na kanale You Tube oraz Spotify Archidiecezji Krakowskiej.

Często brakuje nam czasu, aby otworzyć Pismo Święte i powrócić do słów, które słyszymy podczas Mszy św. Czasami też samo przeczytanie lub tylko usłyszenie Ewangelii nie otwiera naszych serc na tyle, aby Jezus mógł faktycznie działać w naszym życiu.

– Potrzebujemy czasu na wgłębienie się w treść i odczytanie tego, co w danym fragmencie Jezus mówi do mnie – podkreśla ks. Młynarczyk, zapraszając do wspólnego coniedzielnego rozważania Dobrej Nowiny, którą ma dla nas Chrystus.

Robert Młynarczyk – kapłan Archidiecezji Krakowskiej, wikariusz parafii św. Barbary w Libiążu, katecheta, dekanalny duszpasterz młodzieży.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE