STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / VII EDYCJA PARAFIALNEGO KONKURSU SZOPEK W ARCE PANA ROZSTRZYGNIĘTA

VII edycja parafialnego konkursu szopek w Arce Pana rozstrzygnięta

Siódma edycja parafialnego konkursu szopek, organizowanego przez Arkę Pana i Szkołę Podstawową nr 101 pod patronatem Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej dobiegła końca.

Od 2016 roku każdorazowo konkurs ten  jest organizowany pod innym hasłem. Tegoroczne hasło brzmiało: “Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój”. Autorzy szopek – dzieci, młodzież i dorośli –  zgodnie pokazali, że pokój światowy zaczyna się od pokoju ludzkiego serca, że Jezus rodzi się dla nas każdego dnia, przynosząc miłość, pokój i szczęście, a nam pozostaje tylko otworzyć się na Niego.

Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach: szopka tradycyjna oraz  szopka nowoczesna.

W kategorii szopka tradycyjna przyznano dwie pierwsze równorzędne nagrody – Zuzannie Turek z mamą oraz  Igorowi Godzicowi z rodzicami. Drugie miejsce zajęła Julia Majewska  z rodzicami, a trzecie Liliana Kapcia z mamą.

W kategorii szopka nowoczesna zwyciężyła Adrianna Molong, dwie drugie równorzędne nagrody otrzymały Weronika Widomska oraz Ala i Lena Duś. Trzecie miejsce przypadło Błażejowi Molongowi.

Jak podkreśliła autorka zwycięskiej pracy: “Jeśli człowiek ma Boga w sercu, to i na ziemi będzie pokój. Bo Bóg w sercu to pokój w sercu, a pokój w sercach ludzi, to pokój na świecie”.

W  szopkach tej edycji konkursu pojawiają się  gołąbki, anioły,  anielskie skrzydła, podane na zgodę ręce, czy napisy „Przekażcie sobie znak pokoju”. Znak ten to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy znak naszych czasów, co pięknie przedstawili autorzy tegorocznej edycji konkursu.

Małgorzata  Modzelewska