STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / W ŁĄCZNOŚCI Z ŚDM W PANAMIE

W łączności z ŚDM w Panamie

Podczas Spotkania Noworocznego w Wieliczce kardynał Stanisław Dziwisz rozpoczął łączność w ramach Światowych Dni Młodzieży. Ksiądz kardynał, który uczestniczył we wszystkich dotychczasowych spotkaniachz młodymi, pozdrowił młodzież z Panamy i Ojca Świętego Franciszka. W ten szczególny wieczór przypomniał także osobę Jana Pawła II, który był zawsze z młodzieżą jako ich przewodnik i poprzez młodych przemawiał do całego świata. Teraz jego testament kontynuuje Papież Franciszek.

W łączności z ŚDM w Panamie

Część artystyczną wieczoru rozpoczęto pod hasłem GOSPEL, które oznacza Ewangelię, czyli Dobrą Nowinę. Artyści występujący na scenie również nie byli przypadkowi. Połączenie wielickiego Gospel Voice oraz Play&Pray z chórem Manchester Inspirational Voices, umocniło przesłanie zjednoczenia się z całym światem.

Międzynarodowy koncert chórów był wzruszającym wyznaniem i modlitwą skierowaną do Boga. Chór z Wielkiej Brytanii jest wielokulturowy i międzypokoleniowy. Powstał z miłości do śpiewu i Boga. Założycielem chóru z Manchesteru jest Wayne Ellington, który od 14 lat z powodzeniem mu przewodniczy. Jest to jeden z najbardziej popularnych chórów gospel w północno-zachodnim regionie Wielkiej Brytanii. Organizują własne koncerty i występują zarówno w swoim kraju, jak i poza jego granicami.

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł, w ramach uznania za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne, wyróżnił Andrzeja Gromalę (Gromee) Nagrodą Kulturalną Burmistrza Wieliczki. Wzruszony artysta wspomniał szkołę podstawową do której uczęszczał i podziękował za ogromne wsparcie wieliczan. W lutym 2018 r. utwór „Light Me Up”, nagrany w duecie z Lucasem Meijerem, zakwalifikował się do finału krajowych eliminacji Eurowizji. W finale duet zajął pierwsze miejsce, dzięki czemu został ogłoszony reprezentantem Polski w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Występ Gromee był zwięczeniem tegorocznego Spotkania Noworocznego.

Jak co roku, prowadzona była zbiórka charytatywna. Zbierano fundusze na leczenie Róży Zaręby, młodej wieliczanki, która urodziła się z trisomią chromosomu 9 i dzięki przeszczepowi komórek macierzystych jest szansa, że dziewczynka w końcu zacznie mówić. Panie z Wielickiej Strefy Aktywnego Seniora oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce przekazały wyroby rękodzielnicze, z których dochód w wysokości 5.147 złotych został przekazany na przeszczep dla Różyczki.

Tekst i zdjęcia Tadeusz Warczak

Galeria

ZOBACZ TAKŻE