STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / W MIŁOSIERDZIU BOGA ŚWIAT ZNAJDZIE POKÓJ, A CZŁOWIEK SZCZĘŚCIE!

W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!

Od kilku miesięcy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach trwa przygotowanie do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.
To znamienne, że w tym właśnie czasie dochodzą do nas dramatyczne informacje o wojnie na Ukrainie. Warto przypomnieć słowa, które 17 sierpnia 2002 roku, bezpośrednio przed Aktem zawierzenie wypowiedział św. Jan Paweł II; „Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie. Tam, gdzie panuje nienawiść i chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, które koi ludzkie umysły i serca i rodzi pokój. Gdzie brak szacunku dla życia i godności człowieka, potrzeba miłosiernej miłości Boga, w której świetle odsłania się niewypowiedziana wartość każdego ludzkiego istnienia. Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy.”

– Na zakończenie homilii Jan Paweł II przypomniał że „w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”. I wypowiedział tę jakże głęboką w treści modlitwę – Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Wypowiadamy ją w naszej Bazylice każdego dnia za Papieżem Miłosierdzia i razem z Nim, wierząc, że możemy wyprosić dla świata łaskę pokoju i miłosierdzia– mówi ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Zachęcamy wszystkich do odmawiania tej modlitwy.

Boże, Ojcze Miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.

Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, Trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.

Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki
i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas
i całego świata!

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
ZOBACZ TAKŻE