STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – “CHRYSTUS I TY”

Warto przeczytać – “Chrystus i Ty”

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Kuriera Wydawnictwa św. Stanisława BM – „Chrystus i Ty” (CHiT). Tematyka podjęta w tym wydaniu poświęcona jest 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz niezwykłym wydarzeniom eucharystycznym w kontekście zbliżającej się uroczystości Bożego Ciała.

Warto przeczytać – “Chrystus i Ty”

Dzięki przytoczonym słowom Papieża-Polaka, wspomnień z przygotowań czy przebiegu spotkań – wracamy do roku 1979, czasu nadziei w niełatwej sytuacji naszej Ojczyzny. W gazecie znajdziemy też obszerny wywiad z metropolitą krakowskim abp. Markiem Jędraszewskim, z fotografem Adamem Bujakiem oraz refleksje ks. Zbigniewa Kapłańskiego.

Padnijmy na kolana, uczcijmy niebios Pana. Kilka artykułów zamieszczonych w kurierze opisuje cuda eucharystyczne, jakie miały miejsce w Poznaniu, Legnicy i Sokółce. Bóg jest obecny w życiu człowieka, czasem jednak chce „unaocznić” fakt, że jest obok. Taką pomocą dla nas są m.in. cuda! Co wydarzyło się w tych miejscach? Co pokazały ekspertyzy? Jak to wpłynęło na wiarę przybywających tam pielgrzymów?

Zapraszamy do lektury!

ZOBACZ TAKŻE