STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ W „NIEDZIELI MAŁOPOLSKIEJ”

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

Zachęcamy do lektury najnowszej „Niedzieli Małopolskiej” – lokalnego dodatku do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

W bieżącym numerze NM w sposób szczególny polecamy wywiad z ks. inf. Władysławem Gasidło, który wspomina czcigodnego sługę Bożego bp. Jana Pietraszkę (w kolejną rocznicę śmierci) i zachęca do modlitwy w intencji beatyfikacji niezapomnianego duszpasterza krakowskiego Kościoła. Informujemy też m.in. o wynikach ogólnopolskiego konkursu na prace licencjackie i magisterskie o tematyce pro-life. Kto zasłużył na laury? Odpowiedź na łamach „Niedzieli”. Zapowiadamy też nadchodzące wydarzenia, do udziału w  których zachęcamy czytelników.

Wchodzimy już w tematykę Wielkiego Postu. Ks. Stanisław Czernik, góral z Poronina, w stałej rubryce „Myśli na nowy miesiąc” pisze: „U progu Wielkiego Postu warto zastanowić się nad istotą umartwienia. Post, asceza to narzędzia postępu i rozwoju duchowego…”  I przekonuje: „Umartwienie ciała zapewne pomoże uratować duszę i o tym górale wiedzą nie od dzisiaj.” Mamy nadzieję, że nie tylko górale!

W ramach „ostatkowego weekendu” proszę uwzględnić czas na lekturę „Niedzieli”. To dobry sposób na ubogacenie, wzmocnienie ducha i zatrzymanie w pędzie; często nie wiadomo dokąd. To dobry sposób na wejście w czas Wielkiego Postu. W jego pełnym przeżyciu na pewno „Niedziela”, publikowane na jej łamach artykuły, pomoże!

ZOBACZ TAKŻE