STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ W „NIEDZIELI MAŁOPOLSKIEJ”

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

Zachęcamy do lektury najnowszej „Niedzieli Małopolskiej” – lokalnego dodatku do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

„Trwa Wielki Post. Z każdym dniem zbliżamy się do Wielkiego Tygodnia – do najważniejszych wydarzeń zbawczych …” – napisał ks. Stanisław Czernik w ramach cyklu „Myśli na nowy miesiąc”. Tym razem autor przybliża sens cierpienia, sens krzyża w życiu człowieka. Temat jak zawsze aktualny, ale teraz- szczególnie!

Bieżący numer NM zdominowały zapowiedzi zbliżających się wydarzeń. A dziać się będzie i w Krakowie, i w różnych miejscach Małopolski bardzo, bardzo dużo. Autorzy zapraszają naszych czytelników m.in. na: wykład „Duchowe dziedzictwo lasów”, oraz do udziału w Forum Młodych. Warto też zainteresować się Nowohucką Drogą Krzyżową. O. Wincenty Zakrzewski, proboszcz parafii św. Bartłomieja w Mogile,  podkreśla: – Idziemy z krzyżem, z przesłaniem, że Bóg zbawia świat…” i zachęca do wspólnej modlitwy w przestrzeni miasta.

Z Niedzielą Palmową wiążą się także tradycyjne zwyczaje, o których również piszemy. I zachęcamy do zainteresowania się wydarzeniami m.in. w podkrakowskiej Tokarni oraz w znanej z konkursu palm nie tylko w  Polsce Lipnicy Murowanej. Co się będzie działo? Dlaczego warto się wybrać z rodziną? Odpowiedzi na naszych łamach!

Tradycyjnie już zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w tym „Niedzieli” i życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia z „Niedzielą”!

ZOBACZ TAKŻE