STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ W „NIEDZIELI MAŁOPOLSKIEJ”

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

Zachęcamy do lektury najnowszej „Niedzieli Małopolskiej” – lokalnego dodatku do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

„Wielu jest takich, którzy sobie nie wyobrażają Wielkiego Tygodnia bez Kalwarii. Przyjeżdżają od 40, a nawet od 60 lat. Chcą być tutaj w tym szczególnym czasie…” – mówi brat Celestyn, zaangażowany w przygotowania jedynego takiego Misterium Męki Pańskiej realizowanego w Wielkim Tygodniu w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapewne wielu mieszkańców nie tylko Małopolski wybierze się w  tym czasie do polskiej Jerozolimy. Być może lektura wywiadu opublikowanego w bieżącym numerze NM pomoże podjąć decyzję o pielgrzymowaniu do Matki Boskiej Kalwaryjskiej, aby wspólnie z tysiącami pielgrzymów modlić się na dróżkach i przeżywać mękę i śmierć Pana Jezusa.

Bieżący numer NM to także krótsze i dłuższe relacje z ważnych wydarzeń, które w ostatnim czasie miały miejsce, w tym m.in. o kolejnej edycji Miłosiernego Samarytanina, o 14. rocznicy śmierci największego spośród Polaków- św. Jana Pawła II, czy o akcji „Ciacho za ciacho”, w ramach której wolontariusze zbierali fundusze na zakup samochodów dla osób niepełnosprawnych. Piszemy także o Muzycznej Drodze Krzyżowej, która stała się nie tylko ważnym cyklicznym krakowskim wydarzeniem muzycznym wpisującym się w Wielki Post.

Zapowiadamy także te nadchodzące wydarzenia; w sposób szczególny polecamy konferencję „Media – wychowują czy deprawują młode pokolenie Polaków?” – jakże aktualny temat, którym zainteresować powinni się nie tylko rodzice, ale także dziadkowie, wychowawcy, nauczyciele… Natomiast organizatorzy „Chwały w  Bożym Ciele” zapraszają na kolejny koncert uwielbieniowy, wszak modlitwy uwielbienia nigdy dość. Zachęcamy więc do udziału!

Tradycyjnie już życzymy błogosławionej niedzieli! Wierzymy, że w jej pięknym i pełnym przeżyciu pomoże lektura kolejnego numeru „Niedzieli”, po który warto sięgnąć!

ZOBACZ TAKŻE