STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ W „NIEDZIELI MAŁOPOLSKIEJ”

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

Zachęcamy do lektury najnowszej „Niedzieli Małopolskiej” – lokalnego dodatku do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. „Na Podhalu znane jest wszystkim powiedzenie: <>. My, górale mamy w sercu nie tylko Boskiego Gazdę – Jezusa Chrystusa, ale i wspaniałą Gaździnę, Jego Matkę – Pannę nad Pannami.” – pisze ks. Stanisław Czernik w pierwszym majowym numerze „Niedzieli Małopolskiej”, wprowadzając czytelników w tematykę Maryjną, która zdominowała bieżący numer naszego regionalnego dodatku.

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

Warto też zainteresować się zaproszeniem do udziału w wydarzeniu poświęconym kobietom.  „Mężczyzna mojego życia?” to hasło spotkania, które odbędzie się 11 maja w Krakowie. Jak informuje autorka tekstu: „Kobiety będą mogły spotkać się i pochylić nad swoją godnością i pięknem. Tym razem – w świetle tematu relacji <<z tatą i… Tatą>>. Szczegóły w bieżącym numerze NM. Zachęcamy do przeczytania tekstu i do udziału w  spotkaniu – szczegóły w artykule. Niedziela też tam będzie!

Na uwagę zasługuje także artykuł „Niechciane pamiątki”, w którym autorka pokazuje efekty zaśmiecania naszego bliższego i dalszego otoczenia i zauważa: „Śmieci nie tylko szpecą estetykę krajobrazów, ale wpływają negatywnie na cały ekologiczny biosystem…” Dlaczego zachowania śmiecących są niestosowne? Polecam lekturę artykułu. Wnioski nasuną się same.

W piękny majowy czas, gdy trudno usiedzieć w  domu, zachęcamy do zabrania „Niedzieli” ze sobą na wycieczkę czy piknik. Wszak na dobrą wartościowa lekturę zawsze znajdzie się czas. Miłego majowego wypoczynku z „Niedzielą”!

ZOBACZ TAKŻE