STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ W „NIEDZIELI MAŁOPOLSKIEJ”

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

Zachęcamy do lektury najnowszej „Niedzieli Małopolskiej” – lokalnego dodatku do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

W pierwszym czerwcowym numerze Niedzieli Małopolskiej ks. Stanisław Czernik pisze: „Dorastaliśmy w rodzinach wymagających, ale pełnych miłości. Nie otrzymywaliśmy wielu gadżetów, jednak mieliśmy szczęśliwe dzieciństwo, bo zawsze byli z nami prawdziwie kochający rodzice. Ich obecność, będąca wyrazem miłości, rekompensowała braki smartfonów, komputerów i innych cywilizacyjnych wynalazków…” Polecam lekturę tekstu, który może się stać okazją do refleksji, jak to dzisiaj jest; kim są dla nas dzieci, jak je wychowujemy, czego od nich wymagamy, na co z ich strony liczymy, jaką rolę pełnią one w życiu rodziny i społeczeństwa.

Prezentujemy też konkretny pomysł na wychowywanie trochę starszych dzieci. Ks. Marcin Napora przedstawia, jak w Czarnym Dunajcu bierzmowani pielgrzymują do Włoch i przypomina, że jedna pielgrzymka do Rzymu to tyle, co całoroczna katechizacja. Bohaterowie artykułu są piękni, młodzi i mówią, że nie wstydzą się Kościoła. Brawo! A tym,   którzy jeszcze nie poznali neoprezbiterów archidiecezji krakowskiej, polecamy lekturę stron 6 – 7 Niedzieli Małopolskiej. I zachęcamy do modlitwy w intencji nowych kapłanów.

Zachęcamy także do przeczytania tekstów, które informują o nadchodzących wydarzeniach. Narzeczonym i małżonkom polecamy artykuł „I biorę sobie ciebie na serio”.  Autorka pisze: „Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa może pomóc rozwiać wiele wątpliwości, odpowiedzieć na ważne pytania, dowiedzieć się czegoś więcej na temat nauki Kościoła o małżeństwie jako drogi do świętości. Warto przeczytać, a potem zgłosić swój udział w Tygodniu Modlitw w ramach projektu „Tak na Serio”! Szczegóły w tekście. Drugie zaproszenie jest skierowane do wszystkich. Już w sobotę, 8 czerwca odbędzie się dziękczynienie za beatyfikację bł. Michała Giedroycia. Więcej informacji w Niedzieli Małopolskiej.

Życzymy radosnego, słonecznego czerwcowego czasu! Wierzymy, że lektura  Tygodnika Katolickiego Niedziela na pewno go ubogaci!

ZOBACZ TAKŻE