STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ W NIEDZIELI MAŁOPOLSKIEJ

Warto przeczytać w Niedzieli Małopolskiej

Zachęcamy do lektury najnowszej „Niedzieli Małopolskiej” – lokalnego dodatku do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Warto przeczytać w Niedzieli Małopolskiej

– Pojednanie to coś, o  czym trzeba myśleć –  mówił dr hab. Marek Rembierz z Uniwersytetu Śląskiego w czasie konferencji „Jan Paweł II. Komunikacja i przebaczenie” w Wadowicach. I podkreślał, że brak przebaczenia jest destrukcją dla człowieka, prowadzącą do ubezwłasnowolnienia. Relację z bardzo interesującej konferencji, wpisującej się w obchody 40. rocznicy I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, można przeczytać w Niedzieli Małopolskiej, która już jest dostępna dla zainteresowanych.

Na uwagę zasługuje także relacja z XIV edycji Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…”, konsekwentnie realizowanego przez Burmistrza Miasta Zakopane, przy współpracy zakopiańskich parafii, Zakopiańskiego Centrum Edukacji oraz Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. To kolejna, warta zauważenia inicjatywa, która pomaga upowszechniać pamięć o św. Janie Pawle II. Kim są uczestnicy? Jakie zadania zrealizowali? Dlaczego wspólnie ze swoimi nauczycielami i wychowawcami decydują się na udział w Festiwalu? Odpowiedzi nie tylko na te pytania warto poszukać w artykule pt. „Ważne jest słowo”.

Słowu, a właściwie publikacjom opierającym się na słowach, poświecone było święto książki i wartościowej prasy w Koźmicach Wielkich ( koło Wieliczki). Jestem pod wrażeniem wspólnoty parafialnej, która razem ze swym proboszczem, stara się upowszechniać czytelnictwo. Na przekór panującym modom i nowym zwyczajom, w Koźmicach Wielkich w każdą niedziele po Mszy św. można przyjść do biblioteki parafialnej, aby pożyczyć książkę, napić się kawy, herbaty,  ale też przeczytać gazety, które w ogłoszeniach parafialnych poleca proboszcz. Co z tego wynika? Jakie są efekty takich działań?

Odpowiedzi znajdują się w najnowszym numerze Niedzieli Małopolskiej, której lekturę polecamy także na kolejny czerwcowy weekend.

 

Galeria

ZOBACZ TAKŻE