STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ W „NIEDZIELI MAŁOPOLSKIEJ”

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

Zachęcamy do lektury najnowszej „Niedzieli Małopolskiej” – lokalnego dodatku do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.
 

W kolejnym numerze „Niedzieli Małopolskiej” wracamy do tematu pielgrzymowania. Ks. Sebastian Kozyra, który od 2005 roku uczestniczy w krakowskiej pielgrzymce, przyznaje, że  to właśnie zmierzając na Jasną Górę, utwierdził się w wyborze drogi życiowej. Jak przekonuje do podjęcia pielgrzymiego trudu?  Co jemu daje pielgrzymka? Na te i inne pytania odpowiada ks. Sebastian. Warto przeczytać i warto pomyśleć o wyjściu na pielgrzymkowy szlak!

Także artykuł „Wyrwani z codzienności” porusza temat pielgrzymkowy i opowiada o pątnikach z Trzemeśni i okolicy, którzy już w lipcu pielgrzymują na Jasną Górę. Jak przyznali, jest to grupa, która przed laty odłączyła się od krakowskiej pielgrzymki. Dlaczego? Co kierowało ówczesnymi pielgrzymami organizatorami? Odpowiedzi na łamach „Niedzieli Małopolskiej”.

Tradycyjnie już zapowiadamy nadchodzące wydarzenia. Małgorzata Czekaj pisze: „Społeczność Tokarni, a wraz z  nią wspólnota parafialna z  kościoła pw. Matki Bożej Śnieżnej, po raz kolejny przygotowuje się do corocznego sierpniowego święta ku czci Najświętszej Maryi Panny. 5 sierpnia w tokarskiej parafii z racji odpustu zostanie odprawiona Suma o godz. 11. Przewodniczyć jej będzie bp Jan Zając…” Co jeszcze zaplanowano w Tokarni, dlaczego w tym dniu warto się tam wybrać? Szczegóły w artykule pt. „Przy Matce”. Przypominamy także o rocznicy wybuchu powstania warszawskiego i zachęcamy do udziału w uroczystościach zaplanowanych na 1 sierpnia w Krakowie.

Czytelnikom; tym stałym i tym potencjalnym życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia  z „Niedzielą”!

 

Redakcja Tygodnika Niedziela

ZOBACZ TAKŻE