STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ W „NIEDZIELI MAŁOPOLSKIEJ”

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

Zachęcamy do lektury najnowszej „Niedzieli Małopolskiej” – lokalnego dodatku do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

„To z ziarna od wieków wypieka się podstawowy pokarm człowieka – chleb. Pamiętam ogromny szacunek, jakim górale otaczali chleb…” – pisze w „Myślach na nowy miesiąc” ks. Stanisław Czernik. I dzieli się swymi przemyśleniami na temat chleba nie tylko powszedniego.

W numerze po raz kolejny poruszamy pielgrzymkowy temat. Być może świadectwa pielgrzymkowych bohaterów zmotywują czytelników do wyruszenia na pątniczy szlak. Angelika Kwiecień pójdzie w pielgrzymce krakowskiej i będzie dziękować za dar małżeństwa oraz modlić się w intencji Gabrysia. Natomiast ks. Wojciech Lech wyruszy po raz 18 z pielgrzymką tarnowską. Jak zwykle zabierze ze sobą wiele intencji. Dlaczego idą? Co im daje pielgrzymowanie? Odpowiedzi nie tylko na te pytania w bieżącym numerze Niedzieli Małopolskiej.

Polecamy także lekturę artykułu przybliżającego trwający w  Zakopanem XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Monika Kosakowska pisze m.in.:  „Tegoroczny Festiwal to pokaz zapewniający odbiorcom fenomenalne doznania artystyczne i duchowe. Znamionuje różnorodność kompozycji kameralnych, instrumentalnych oraz czysto wokalnych, a także związanych tematycznie z Tatrami…” Jeszcze można skorzystać z bogatej oferty. Zakończenie jest zaplanowane na 10 i 11 sierpnia. Szczegóły na naszych łamach!

Z kolei artykuł „Uśmiech potrzebny od zaraz” przypomina nam o tych, którzy chorują. Bo choroba nie robi sobie, niestety, wakacji. Red. Małgorzata Czekaj obejrzała sztuczki cyrkowe, które pod kierunkiem specjalistów przygotowali pacjenci szpitala w Prokocimiu. „To miły przerywnik od szpitalnej codzienności, który będę dobrze wspominał – przyznaje 17-letni Przemek.” Autorka dodaje, że: „Wielu z  młodych artystów musiało pokonać własne niedomagania i ograniczenia, żeby wystąpić przed publicznością, często po raz pierwszy w życiu.”  Informacje o tym, kto ich do tego zachęcił i jaką rolę spełnia taka forma zabawy w szpitalu, można zdobyć, czytając Niedzielę.

Na nadchodząca niedzielę i cały tydzień polecamy lekturę Niedzieli!

Redakcja „Niedzieli Małopolskiej”