STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ W “NIEDZIELI MAŁOPOLSKIEJ”

Warto przeczytać w “Niedzieli Małopolskiej”

Zachęcamy do lektury najnowszej „Niedzieli Małopolskiej” – lokalnego dodatku do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

„Patrząc z perspektywy mojego trzyletniego uczestnictwa w życiu duszpasterstwa osób stanu wolnego w Krakowie, zastanawiam się, czego oczekiwałam, gdy po raz pierwszy pojawiłam się na spotkaniu i jakie motywy mną kierowały. Brakowało mi więzi z podzielającymi te same wartości ludźmi, z którymi można porozmawiać o wierze i którzy wiodą podobne życie, w pojedynkę. Dodatkowym powodem było zmęczenie otaczającym światem, wciąż goniącym za sukcesem. Nie byłam wtedy przekonana, czy zostanę i odnajdę się we wspólnocie. Postanowiłam jednak dać sobie czas. Po paru spotkaniach zauważyłam, że zawsze promieniują one radością, a to przyciąga. Doświadczyłam ducha braterstwa opartego na wierze i nadziei. Zobaczyłam piękną twarz Kościoła, który staje się dla mnie domem i daje siły, by przezwyciężyć trudne chwile” – to fragment świadectwa o „Grupie 33”, działającej przy w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie na Wzgórzach Krzesławickich. Całość można przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”, w numerze na 9 września.

Zapraszamy w nim czytelników także na pielgrzymkę rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej (16 września), ciekawe wydarzenie ewangelizacyjne w Nowej Hucie (21-23 września) oraz uroczystości w Sieprawiu, Krakowie-Mogile i Limanowej.

Dobrej lektury!

M.C.