STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ W „NIEDZIELI MAŁOPOLSKIEJ”

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

Zachęcamy do lektury najnowszej „Niedzieli Małopolskiej” – lokalnego dodatku do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

W majowy czas na łamach Niedzieli Małopolskiej kontynuujemy Maryjne tematy. W sposób szczególny polecamy artykuł poświęcony Matce Bożej Myślenickiej. Jej czciciele opowiadają, jak Maryja działa, jakie cuda za Jej wstawiennictwem są wypraszane. Zapewniają, że:  „Ona nie tylko wysłucha i tak po ludzku pocieszy, ale zaniesie wszystkie prośby przed tron Boga, do Syna i szepnie słówko za swoimi dziećmi…” A proboszcz myślenickiej parafii, ks. Zdzisław Balon, przypomina, że trwa Rok Jubileuszowy 50-lecia Koronacji obrazu i mówi: „Świadectwa o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Pani Myślenickiej docierają do mnie z różnych stron.” Więcej szczegółów w numerze!

Temat Maryjny, choć ujęty w inny sposób, porusza także artykuł „Widzialny znak opieki”. Autor opowiada o powstałej kaplicy przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego na os. Oficerskim w Krakowie. I zauważa: „Prawie wszystkie kapliczki, figury i  pomniki Maryi w Krakowie należą do zabytków przeszłości, świadcząc o wierze przeszłych pokoleń. Matka Boża przy kościele Miłosierdzia Bożego jest znakiem wiary dzisiaj. Przede wszystkim jest znakiem głębokiej wiary swojego twórcy – architekta Stanisława Niemczyka, który nadał jej kształt i w całości od początku do końca rozplanował…” Kim jest architekt? Jak wygląda kapliczka, co znaczą jej poszczególne elementy? O tym można przeczytać na łamach bieżącego numeru NM.

Ponadto, jak zwykle, relacje z krakowskich i małopolskich wydarzeń, a także zapowiedzi tych nadchodzących. Tym razem zapraszamy m.in. do Koźmic Wielkich ( koło Wieliczki), gdzie już niedługo odbędzie się święto książki. „Niedziela” też tam będzie i będzie nam miło spotkać naszych czytelników.

Bez względu na okoliczności i miejsca pobytu zachęcamy do sięgnięcia po „Niedzielę” zarówno w niedzielę, jak i w tygodniu. Miłego majowego czasu z Tygodnikiem Katolickim Niedziela!

ZOBACZ TAKŻE