STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 16 grudnia ukaże się 50. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi o uroczystościach związanych z kolejną rocznicą działalności Radia Maryja, o nadziei splecionej z wiarą i miłością, a także o nowych biskupach pomocniczych w Archidiecezji Krakowskiej.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

1 grudnia w Toruniu Radio Maryja świętowało 27. rocznicę powstania. Rodzina Radia Maryja dziękowała Panu Bogu za opiekę nad katolicką rozgłośnią, a także nad dziełami przy niej powstałymi. Mszy św. przewodniczył ks. abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Obszerna relacja z tego wydarzenia zamieszczona jest na stronie 12 i 13 Tygodnika.

W swoim artykule ks. Zbigniew Kapłański pokazuje jak należy godnie przeżyć i przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Zaprezentował dwa szczególnie ważne wspomnienia, dzięki którym łatwo zrozumieć, co jest istotą tych Świąt.

7 listopada 2018 roku, podczas audiencji udzielonej prefektowi Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych ks. kard. Angelo Becciu, Ojciec Święty Franciszek polecił promulgować dekret heroiczności cnót i zatwierdzić kult publiczny od niepamiętnych czasów bł. Michała Giedroycia (beatificatio aequipollens). W najnowszym numerze przybliżamy postać tego Błogosławionego Kościoła katolickiego.

Zachęcamy do artykułu pt. „Jedynym celem życia człowieka jest zbawienie”, w którym opisane jest świadectwo nawrócenia Andrzeja Moszczyńskiego, męża i ojca dwójki dzieci. Siedem lat temu wraz ze swoją rodziną wstąpił do Rycerstwa Niepokalanej i teraz jeździ po całej Polsce dając świadectwo swojego nawrócenia.

W bieżącym numerze informujemy o nominacjach nowych biskupów pomocniczych Archidiecezji Krakowskiej, zostali nimi: Ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, oraz ks. prof. Janusz Mastalski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, po refleksji i modlitwie zdecydował o nieprzyjmowaniu święceń biskupich i złożył na ręce Ojca Świętego dymisję z tego urzędu.  JE Ks. Arcybiskup Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, zakomunikował, iż dymisja Ks. prałata Franciszka Ślusarczyka z urzędu Biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej została przyjęta przez Papieża Franciszka. Dlatego też w dniu 5 stycznia 2019 r. święcenia biskupie przyjmie tylko Ks. Biskup nominat Janusz Mastalski.  Księdzu Biskupowi nominatowi  serdecznie gratulujemy i życzymy obfitych łask Bożych!

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik/Źródło

 

ZOBACZ TAKŻE