STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

  W najbliższą niedzielę, 23 grudnia ukaże się 51. świąteczny, numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi o przyjściu Jezusa Zbawiciela do naszych serc, o bożonarodzeniowych wątkach na szkle, o konkursie krakowskich szopek, a także o Polsce Wschodniej w wywiadzie z Adamem Bujakiem.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Zapraszamy do artykułu ks. Zbigniewa Kapłańskiego, w którym zebrane zostały opowieści i relacje wigilijne osób, które w swoim życiu zauważyły przyjście Jezusa – Zbawiciela. To przyjście może zmienić życie każdego, kto tylko na to pozwoli.

W artykule pt. „Bożonarodzeniowe wątki na szkle” przedstawiamy podhalańskie malarstwo na szklanym podobraziu. W Roku Twórczości Rodzimej w Zakopanem, Europejskim Roku Dziedzictwa Kulturowego ogłoszonego przez Unię Europejską, warto pochylić się nad barwnymi, subtelnymi, szklanymi malowidłami, tak wzruszająco, subtelnie ukazującymi Bożonarodzeniowy cud.

W wywiadzie z Adamem Bujakiem, światowej sławy artystą fotografikiem, autorem licznych albumów poświęconych św. Janowi Pawłowi II przedstawiamy znakomita pozycję książkowa pt. „Polska Wschodnia”. Adam Bujak opowiada także o swoich wspomnieniach bożonarodzeniowych  związanych z Ojcem Świętym.

Krakowska szopka bożonarodzeniowa została w grudniu wpisana na prestiżową Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO, na której znajdują się przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje i zwyczaje z całego świata. Wprowadza w przedświąteczny nastrój, zachwycając mieszkańców i turystów barwnością, misternością oraz pięknem, pomysłowością, a także niepowtarzalnością formy. W tym roku odbyła się już 76. edycja konkursu. Relację z przyznania nagród przedstawia w swoim artykule Bożena Weber na stronie 11. Tygodnika.

Mieczysław Pabis w artykule pt. „Przy relikwiach św. Ojca Pio” opisuje zakończenie Roku św. Ojca Pio, które miało miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Na cztery godziny relikwie Świętego przybyły do łagiewnickiej świątyni, by wierni mogli trwać w  modlitwie, wypraszając za wstawiennictwem Stygmatyka łaski dla siebie i swoich bliskich.

W artykule pt. „Moc truchleje” zapoznamy się z obrzędami bożonarodzeniowymi, jakie panują na Wschodzie. Maria Wyrwa zaprasza nas, abyśmy przy wigilijnym stole pomyśleli o naszych rodakach, którzy w wyniku zawirowań dziejowych zostali tam na stałe. Przez lata bez Eucharystii, świątyń, gdzie heroizmem było przyznanie się do polskości i wiary. Teraz Kościół na Wschodzie odradza się, choćby na Ukrainie.

Do najnowszego numeru Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło” redakcja dołączyła okolicznościowy kalendarz na rok 2019 z hasłem nowego roku duszpasterskiego „W mocy Bożego  Ducha”.

Redakcja „Źródła” z okazji Świąt Bożego Narodzenia składa wszystkim Czytelnikom najserdeczniejsze życzenia. Niech Święta Noc zajaśnieje blaskiem przychodzącego Króla Wieków, a cały Nowy Rok będzie pełen Jego pokoju i błogosławieństw.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik/Źródło

ZOBACZ TAKŻE