STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 13 stycznia ukaże się najnowszy numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi o pielgrzymkach Papieża Franciszka w 2019 roku, o szerzącym się kulcie bł. ks. Władysława Bukowińskiego i o Romualdzie Traugucie, który odegrał wybitną rolę w Powstaniu Styczniowym.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym prze Agnieszkę Bialik z ks. dr. Janem Nowakiem, postulatorem procesu beatyfikacyjnego ks. Władysława Bukowińskiego. Z wywiadu możemy dowiedzieć się o planach kolejnego etapu – procesu kanonizacyjnego, o życiu i dziele bł. ks. Bukowińskiego, który swoją służbę całkowicie poświęcił prześladowanym zesłańcom. To całkowite oddanie Bogu jest wzorem dla współczesnych kapłanów.

W ciągu pięciu lat pontyfikatu Ojciec Święty Franciszek odbył 25 zagranicznych podróży apostolskich. Wiele wskazuje na to, że w roku 2019 liczba ta znacząco wzrośnie. Będą to zapewne pielgrzymki trudne, o wymiarze historycznym. W najnowszym numerze Tygodnika przedstawiamy krótki przewodnik po planowanych na rok 2019 papieskich pielgrzymkach.

Na stronie 22. zapraszamy do zapoznania się z osobą Romualda Traugutta, który odegrał wybitną rolę w Powstaniu Styczniowym. Był człowiekiem głęboko religijnym. W nocy przed egzekucją napisał list pożegnalny do żony. „Teraz wiem, że wierzę w Boga i kocham Go. Wiem, że do Niego idę! Wszak i wy wierzycie w Niego; więc nie żałujcie mnie, bo nie ginę, jeno gorsze życie na lepsze zamieniam”.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka od wielu lat wspiera rodziców w przyjęciu trudnej diagnozy prenatalnej, współfinansując leczenie chorych dzieci. W najnowszym Tygodniku przedstawiono historię Ani, której serce dla niektórych lekarzy było tak bezwartościowe, że zasługiwało jedynie na aborcję. O dwóch cudach, jakie później się wydarzyły, można dowiedzieć się z artykułu pt. „Serce z Książki”.

Ks. Kapłański w artykule pt. „ Miłość z nieba nosi nowe imiona”, przedstawił kilka historii osób, u których Pan Jezus narodził się w sercach i którzy potrafili zatrzymać Go u siebie. Odpowiedzieli na miłość przybyłą z nieba.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik/Źródło

ZOBACZ TAKŻE