STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 27 stycznia ukaże się najnowszy numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi o święcie Ofiarowania Pańskiego, o Słudze Bożym Jánosie Esterházym, o godności życia każdego człowieka , a także o 66. Światowym Dniu Chorych na Trąd.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

2 lutego, w czterdziestym dniu po Bożym Narodzeniu, obchodzimy uroczyście  Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia. Tego dnia dziękujemy Panu Bogu za osoby konsekrowane, ale również rozważamy tajemnicę ofiarowania siebie na służbę Panu Bogu.

Zapraszamy do zapoznania się z niezwykle ciekawym artykułem na temat procesu Kurii Krakowskiej. 27 stycznia 1953 roku zapadł wyrok, który ogłoszono wśród gwizdów i krzyków potępienia zgromadzonej publiczności. Spośród siedmiu oskarżonych, trzech skazano na karę śmierci, zamienioną na dożywocie: ks. Józefa Lelitę, Edwarda Chachlicę i Michała Kowalika. Procesowi towarzyszyła zmasowana akcja propagandowa, przedstawiająca duchowieństwo jako „reakcyjną agenturę Watykanu” i „imperialistycznych szpiegów”.

W artykule Marii Wyrwy przedstawiona została niezwykła historia sześcioletniej Julii, u której lekarze zdiagnozowali przepuklinę oponowo-rdzeniową (tzw. rozszczep kręgosłupa) ze współistniejącym wodogłowiem. Julia nabyła swoje schorzenie w 4. tygodniu ciąży jej mamy. Czy trudno było młodym małżonkom przyjąć tak szczególny dar nowego życia? Po odpowiedź zapraszamy do artykułu pt. „Nie trzeba się bać”.

27 stycznia  obchodzimy 66. Światowy Dzień Chorych na Trąd. Troska o zbawienie braci i ulga w ich niewyobrażalnych cierpieniach była codziennym zadaniem „posługacza trędowatych”, błogosławionego ojca Jana Beyzyma. Więcej na ten temat można znaleźć na stronach 20–21 najnowszego numeru Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”.

W Archidiecezji Krakowskiej trwają przygotowania do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Jánosa Esterházego (1901–1957), ojca rodziny, polityka, a w końcu bohatera, który oddał życie, bo nie wyrzekł się wiary w Chrystusa. O działaniach Sługi Bożego i wyproszonej za jego wstawiennictwem łaski można przeczytać w artykule Małgorzaty Pabis pt. „Sługa Boży János Esterházy już pomaga”.

Bożena Weber w swoim artykule zaprasza do odwiedzenia wystawy pt. „Wyspiański”, mieszczącej się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Przez 2018 rok zgromadziła setki tysięcy zwiedzających. Nowa propozycja wystawiennicza, dotycząca wieszcza narodowej sztuki, związanego z europejskim modernizmem i sztuką Młodej Polski, ukazuje nigdy dotąd nieeksponowane oblicze twórczych możliwości i zainteresowań genialnego w swojej wszechstronności artysty.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik/Źródło

ZOBACZ TAKŻE