STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Już w najbliższą niedzielę, 7 października ukaże się najnowsze wydanie Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”. W numerze między innymi o różańcu jako sposobie na życie, o spotkaniu z Ojcem Dolindo, a także o 120. rocznicy otwarcia dla zwiedzających Domu Jana Matejki.

Najnowszy numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło” zachęca wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych. Różaniec uczy ciszy i słuchania. Zapewne każdy z nas słyszał, że Pan Bóg przemawia w ciszy. Aby przyjąć przygotowane dla nas łaski trzeba wygasić to wszystko, co w nas płonie, zapanować nad pośpiechem i hałasem.

40. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło” przywołuje wrześniowe rekolekcje Wspólnoty „W Misji” w Neapolu. Blisko sześćdziesiąt osób z całej Polski wędrowało tam „Śladami Ojca Dolindo Ruotolo”. Bardzo wzruszającym momentem było spotkanie z Grazią Ruotolo, krewną Sługi Bożego, przy grobie Ojca Dolindo.

Ks. inf. Ireneusz Skubiś w swoim artykule proponuje powołanie organu, który zająłby się sprawą podstawową, a taką jest niewątpliwie życie człowieka. Proponuje zatem powstanie Ministerstwa Życia, jako instytucji stojącej na straży najważniejszych wartości.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zachęca młodzież do udziału w XV edycji Konkursu „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. Jego celem jest promowanie wśród młodych ludzi szacunku do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. O przygotowaniach do XV edycji konkursu z Magdaleną Guziak-Nowak rozmawia Agata Gołda.

Niezwykle aktualny, angażujący postawę i myślenie obywatelskie jest felieton Czesława Ryszki pt. „Wybory nie mogą prowadzić do zguby”, w którym porusza sprawę kampanii samorządowych. W środkach przekazu, na ulicach i placach kandydaci prześcigają się w uwodzeniu wyborców, wymyślają pięknie brzmiące hasła. Od nas samych zależą losy małych ojczyzn. Autor zachęca nas, aby wybrać ludzi sumienia, uczciwych i kompetentnych, kierujących się troską o dobro wspólne.

Redakcja Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło” zachęca także do odwiedzenia Domu Jana Matejki – Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie. Jest to najstarsze muzeum biograficzne w Polsce. Z okazji Matejkowskich jubileuszy została przygotowana bogata oferta muzealno-naukowo-edukacyjna.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury.

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik/Źródło