STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

24 lutego, w najbliższą niedzielę, ukaże się 8. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi o radości wiary, o chorych trwających przy Jezusie, a także o Żołnierzach Wyklętych.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Ks. Zbigniew Kapłański w swoim artykule zachęca wszystkich do radosnego przeżywania swojej wiary. Ta radość powinna wypływać z tego, że Pan Bóg kocha każdego człowieka, powołał go do życia i przeznaczył do wiecznego szczęścia u Jego boku.

W artykule pt: „Chorzy przy Panu Jezusie miłosiernym”  przedstawiamy relację z obchodów 27. Światowego Dnia Chorego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Kilka tysięcy osób chorych, niepełnosprawnych i starszych oraz ich opiekunowie, wolontariusze i rodziny zgromadzili się w Sanktuarium, by wspólnie przeżyć archidiecezjalne obchody i otrzymać Sakrament Namaszczenia Chorych.

W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, obchodzonym 1 marca, składamy hołd tym wszystkim, którzy po drugiej wojnie światowej walczyli z komunistycznym zniewoleniem o wolną, suwerenną Polskę. Za wierność do końca przysiędze niepodległej Rzeczypospolitej zapłacili najwyższą cenę. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Joanny Szarkowej pt. „Wyklęci – żołnierze niezłomni”.

Zachęcamy do kibicowania naszym sportowcom, którzy walczą o medale  podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym. Złotego medalu broni  drużyna naszych skoczków, a brązowego medalu na skoczni normalnej Piotr Żyła. W najnowszym numerze można także  zapoznać się z planem transmisji telewizyjnych MŚ w austriackim Seefeld.

Czesław Ryszka w swoim artykule wyjaśnia, na czym polega rodzicielskie świadczenie „Mama 4 plus” i przy okazji przypomina, jakie były działania przed 20 lat w ramach Akcji Wyborczej Solidarność o podobne rozwiązanie.

 Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik

ZOBACZ TAKŻE