STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 10 marca ukaże się 10. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o ważnym wielkopostnym wyzwaniu, jakim są rekolekcje, o dobru dziecka jako wartości nadrzędnej, a także o filmie „Największy dar”, którego fabuła oparta jest na prezentacji przeznaczenia. Jest to fabularyzowany dokument utrzymany w konwencji westernu.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Tematem wiodącym najnowszego numeru jest Wielki Post. Jest to czas duchowego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych. Ks. Zbigniew Kapłański w swoim artykule zwraca uwagę na rekolekcje, które są ważnym wielkopostnym wyzwaniem. Nie jest ono skierowane wyłącznie do księży proboszczów: „kogo zaprosić?”, nie tylko do prowadzących: „jaki temat wybrać, jak go przekazać, wzbogacić przykładami?”. To wyzwanie dla każdego parafianina, dla każdego wierzącego. Niewiele pożytku duchowego wyniknie z przygotowań księdza i jego współpracowników. Nie pozostawi owoców ofiarna służba rekolekcjonisty, jeśli każdy nie przygotuje się osobiście do rekolekcji.

Po podpisaniu przez Rafała Trzaskowskiego „Warszawskiej Deklaracji LGBT+”, Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak zdecydowanie i jednoznacznie opowiedziała się w obronie uczniów przed wprowadzeniem do szkół zajęć naruszających wymagania ustawowe. Co wprowadza ta  deklaracja? Dlaczego środowiska LGBT żądają odwołania Małopolskiej Kurator Barbary Nowak? Jaka jest strategia homoseksualistów? Jak możemy wesprzeć Panią Kurator? Na te pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w artykule pt. „Tylko dobro dziecka”,  autorstwa Wojciecha Zięby, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Redakcja TRK „Źródło” wyraża podziękowanie Pani Kurator za jasno i precyzyjnie wyrażony sprzeciw wobec zamiarów burzenia systemu oświaty obowiązującego w Polsce. To podziękowanie wspieramy naszą modlitwą w Jej intencji. A jako Tygodnik Rodzin Katolickich oczekujemy, że taką postawę będą również prezentować wszyscy Kuratorzy Oświaty oraz Rząd Rzeczypospolitej Polskiej.

15 lutego 2019 roku nasz redaktor naczelny dr inż. Adam Kisiel został uhonorowany Medalem Senatu Rzeczypospolitej Polskiej za 27 lat upowszechniania wartości chrześcijańskich, a w szczególności wartości rodzinnych i patriotycznych w Tygodniku Rodzin Katolickich „Źródło”. Z relacją z wręczenia medalu można zapoznać się na stronie 7.

Małgorzata Pabis w rozmowie z ks. prałatem Franciszkiem Ślusarczykiem, kustoszem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, pyta o ważne wydarzenia, jakie czekają nas w Łagiewnikach, a także wymienia myśli o światowym rozwoju kultu Bożego Miłosierdzia.

Od 8 marca w wybranych kinach można oglądać obraz „Największy dar”, czyli film o przebaczaniu, fabularyzowany dokument w konwencji westernowej. Głównym bohaterem jest reżyser Juan Manuel Cotelo, który w scenerii miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu kręci klasyczną historię o walce dobra ze złem. Szczególnie poruszające są w tym filmie świadectwa osób z różnych części świata, w których sercach zwyciężyła miłość, które wybaczyły swoim oprawcom.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

 

Joanna Banasik

 

ZOBACZ TAKŻE