STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 17 marca ukaże się 11. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o wszechstronnym patronie jakim jest św. Józef, o mariackich jubileuszach w rozmowie z ks. inf. dr. Dariuszem Rasiem, a także o wielkim powrocie Roberta Kubicy na tor.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Ks . Zbigniew Kapłański przybliża postać Świętego Józefa – opiekuna Pana Jezusa i Kościoła. Jest także patronem rodzin, małżonków i życia poczętego, ojców i kobiet w ciąży, rzemieślników oraz bezrobotnych, a także patronem dobrej śmierci. Jest też opiekunem Kościoła Powszechnego, obu Ameryk, wielu krajów, regionów, miast i diecezji. Można też śmiało nazwać świętego Józefa patronem miłości.

Nowe projekty związane z rewitalizacją przestrzeni sakralnej krakowskiej fary kościoła Mariackiego zbiegają się i stanowią przygotowanie do jubileuszu 700. rocznicy konsekracji  w 2020 r. W wywiadzie z Archiprezbiterem ks. inf. dr. Dariuszem Rasiem, przeprowadzonym przez Bożenę Weber rozmawia o  zaawansowaniu prac konserwatorskich oraz przygotowaniach do uroczystości mariackich.

Ks. inf. Ireneusz Skubiś w artykule pt. „Słowo świadectwem człowieka” zachęca do zastanowienia się nad naszym słowem,  które powinno być piękne, prawdziwe i dobre. Słowo wyraża człowieka. Jest ono mocno zarysowane w Biblii. To księga Słowa, która mówi o stworzeniu świata i  stworzeniu człowieka oraz o Jezusie Chrystusie jako Osobie Słowa – Tym, który objawia nam Boga.

Joanna Szarkowa w dziale historycznym przypomina dzieje i wierność Polsce Kresów, które traktat zawarty w Rydze pozostawił po stronie sowieckiej.

Agnieszka Bialik  przybliża kulisy powrotu Roberta Kubicy na tor wyścigowy oraz kalendarz F1 na sezon 2019. Już 17 marca rozpocznie się nowy sezon Formuły 1- Grand Prix Australii. Polski kierowca zasilił zespół Williamsa i wystartuje w gronie najszybszych kierowców świata, po ośmiu latach przerwy.

Zbigniew Tomasz Nowak zachęca do spożywania soku z brzozy, który oczyszcza organizm z toksyn i szkodliwych metabolitów. Pobudza ogólny metabolizm w organizmie. Uaktywnia pracę nerek, zapobiega tworzeniu się w nich kamieni i piasku oraz przepłukuje je ze złogów. W artykule przybliżone zostały metody pozyskiwania soku z drzew.

W sobotę 23 marca 2019 roku obędzie się  XXXIX Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę, na którą serdecznie wszystkich naszych czytelników zapraszamy. O 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczyć będzie ks. abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski; w czasie Mszy św. złożone zostaną przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka organizuje bezpłatny przejazd autokarowy na tę pielgrzymkę. Zgłoszenia swojego uczestnictwa można dokonać w godz. 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 12 421 08 43 lub e-mail: biuro@pro-life.pl. Wyjazd autokaru z Placu Matejki w Krakowie o godz. 6.15 i spod Kościoła Księży Pijarów, ul. Dzielskiego 1 o godz. 6.30. Planowany powrót około godz. 17.00.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik

ZOBACZ TAKŻE