STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Najnowszy numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło” można nabyć już w najbliższą niedzielę tj. 31 marca. Czytelnicy znajdą w nim między innymi rozważania Drogi Krzyżowej, przybliżenie akcji Pola Nadziei, a także wywiad z Michałem Kondratem, reżyserem filmu „Miłość i Miłosierdzie”.

W artykule pt. „Pola nadziei składają się z nas!”, Bożena Weber przybliża ważną akcję wsparcia potrzebujących ludzi, będących w najtrudniejszym momencie życia, czyli u swego kresu. Akcja to nadzieja dla hospicjum. Uświadamia chrześcijański obowiązek pomocy osobom nieuleczalnie chorym.

Tekst ks. Zbigniewa Kapłańskiego pt. „Idę z Panem Jezusem w mocy Bożego Ducha” to rozważania Drogi Krzyżowej zachęcające, aby zauważyć Łaski Ducha Świętego, którymi zostaliśmy obdarowani. Refleksja nad kolejnymi stacjami jest niejako streszczeniem najtrudniejszych chwil w życiu człowieka. Dojdziemy do celu nie naszą mocą i sprytem, ale dzięki Chrystusowi, który na każdym etapie tej Drogi był pierwszy.

Ks. inf. Ireneusz Skubiś swoim artykułem kieruje nasze spojrzenia na Krzyż, na którym umarł Jezus Chrystus. Przypomina, że Krzyż jest także streszczeniem największych wartości; jedną z nich jest bezwarunkowa miłość.

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem udzielonym przez Michała Kondrata, reżysera filmu pt. „Miłość i Miłosierdzie”. Reżyser opowiada o realizacji tego filmu a także o zupełnie nowych faktach do jakich udało mu się dotrzeć. Zapraszamy do kin.

Małgorzata Pabis przywołuje wystąpienie ks. abp. Jean-Clémenta Jeanbarta, arcybiskupa Aleppo w Syrii, który przybył 16 marca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Gość z Syrii przypominał, że choć wojna w tym kraju jeszcze trwa, to już jest blisko do jej zakończenia. Ludzie czują się bezpieczni, ale nadal cierpią biedę.

Anna Zechenter w swoim felietonie zauważa, że prezydent Warszawy wyprzedził wszystkie kraje Europy Środkowo-Wschodniej w marszu do ogarniętej degrengoladą moralną Europy. Stolica Polski jako pierwsze miasto regionu daje przywileje grupom homoseksualnym, dyskryminując tym samym „przestarzały” model rodziny chrześcijańskiej. A wszystko to dzieje się w imię miłości bliźniego.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Joanna Banasik