STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 26 maja ukaże się 21. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o procesji św. Stanisława na Skałkę, o Nawiedzeniu NMP, o „Drodze Miłosierdzia”, a także o inauguracji papieskiej akcji.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Jak co roku ulicami Krakowa przeszła procesja ku czci św. Stanisława. Uczestniczyło w niej kilkanaście tysięcy wiernych. Z relacją z tego wydarzenia można zapoznać się na stronie 12. i 13. najnowszego numeru „Źródła”.

Ksiądz Zbigniew Kapłański zwraca nam uwagę na święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, które wchodzi w skład „Świąt Różańcowych”, ponieważ Nawiedzenie to druga tajemnica radosna Różańca Świętego. Jako święto liturgiczne powstało z inicjatywy znanego czciciela Maryi, franciszkanina, świętego Bonawentury w 1263 roku, a zostało zatwierdzone przez papieża Bonifacego IX w 1389 roku.

18 maja uczciliśmy kolejną rocznicę urodzin św. Papieża. Wadowiczanie świętowali pamięć swojego Rodaka w szczególnie uroczysty sposób. Na wadowickim rynku od rana było gwarno i muzycznie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z inauguracji papieskiej akcji.

Z okazji czterdziestej rocznicy I pielgrzymki świętego Jana Pawła II do Polski przygotowujemy dla naszych Czytelników numer specjalny, ale dzisiaj proponujemy zapoznanie się z materiałami zupełnie nietypowymi. Ks. Zbigniew Kapłański dotarł  bowiem do osób, dla których ta wizyta była najważniejszą chwilą w życiu. Zapraszamy do artykułu pt. „Dni, które odmieniły moje życie”.

„Droga Miłosierdzia” to nowe nabożeństwo w Kościele, które zostało zatwierdzone przez Konferencję Episkopatu Polski i choć nieodłącznie związane jest z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, to może być odprawiane w każdym kościele i w każdej wspólnocie parafialnej. Zapraszamy do zapoznania się z regułami tego wyjątkowego nabożeństwa.

Aleksandra Zapotoczny w artykule pt. „Mama Małgorzata” przybliża postać włoskiej czcigodnej Służebnicy Bożej Kościoła Katolickiego Małgorzaty Occhieni – matki św. Jana Bosko.  Jej proces beatyfikacyjny został otwarty w 1995 roku, a dekret zatwierdzający heroiczność cnót został podpisany w 2006 roku przez Ojca Świętego Benedykta XVI.

W artykule pt. „W drodze ku milenium Tyńca” poznajemy niełatwy proces podnoszenia z ruin opactwa w Tyńcu. Możemy zobaczyć wzruszające fotografie archiwalne, dokumentujące m.in. powrót mnichów w 1939 r.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

 

Joanna Banasik

 

Galeria

ZOBACZ TAKŻE