STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca ukaże się 23. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”. Głównym tematem będzie zesłanie Ducha Świętego i siedem darów, które pomagają nam dobrze żyć. Będzie także można przeczytać o paryskiej świątyni ku czci Serca Jezusowego, Matce wszystkich kościołów, o wręczonych statuetkach „Kustosza Pamięci Narodowej”, a także zapoznamy się z oświadczeniem prof. Janusza Kaweckiego, członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

 

W artykule pt. „Dary, które pomagają dobrze żyć” wyjaśnione zostały sposoby jak zauważyć, korzystać i rozwijać w swoim życiu siedem darów Ducha Świętego. Na początku warto przypomnieć sobie prawdę wiary, że w sakramencie Chrztu św. każdy je otrzymuje, a momentem szczególnego uaktywnienia, odświeżenia tych darów jest sakrament Bierzmowania.

Miesiąc czerwiec jest w szczególny sposób poświęcony Boskiemu Sercu Jezusa. Wyrażamy Mu naszą miłość i cześć poprzez uczestnictwo w nabożeństwach, zwłaszcza w świątyniach powstałych ku Jego czci. Zapraszamy do zapoznania się z jedną z najwspanialszych budowli sakralnych –   paryską Bazyliką Sacré Coeur. Przyciąga ona tłumy pielgrzymów i turystów, urzekając położeniem na szczycie wzgórza Montmartre.

Ks. Tomasz Koszarek w swoim artykule przybliża historię Wieczernika – miejsca kojarzonego z Ostatnią Wieczerzą i odwiedzanego przez miliony chrześcijan. Miejsce to nazywane jest także  „salą na górze” lub „Syjonem, Matką wszystkich Kościołów”. To tu pielgrzymujący do Jerozolimskiego Wieczernika słyszą przemawiających obcymi językami. Tu co dzień jest Zesłanie Ducha Świętego: ludzie mówią we wszystkich językach świata, na dachu Wieczernika modli się także dużo grup charyzmatycznych.

Podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie zostały wręczone statuetki „Kustosza Pamięci Narodowej”. Wśród laureatów jest dr Wanda Półtawska, członkini kolegium redakcyjnego TRK „Źródło”. Z relacją z tego wydarzenia można zapoznać się na stronach 12. i 13. najnowszego numeru „Źródła”.

Zapraszamy do zapoznania się z mocnym oświadczeniem prof. Janusza Kaweckiego, członka KRRiT: „Protestuję. Żądam. Proszę”. W Kościół katolicki i katolików w Polsce uderza się nagminnie kłamstwem, insynuacjami, manipulacją. Jedynie intensywność tych uderzeń zmienia się w różnych okresach, ale nie ustaje. Celem tych ataków jest zawsze naruszenie naszej godności i wiarygodności.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

 

Joanna Banasik

 

Galeria

ZOBACZ TAKŻE