STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 23 czerwca ukaże się 25. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, o wakacjach jako czasie pogłębionej miłości, a także o Jubileuszu 50-lecia Akademickiego Chóru „Organum” w rozmowie z prof. Bogusławem Grzybkiem.

Najważniejszym dla człowieka jest dogmat o Miłości Boga do człowieka. Serce Pana Jezusa jest traktowane jako symbol miłości Boga do człowieka, a przebite Serce to wyraźny przekaz, ile Pan Bóg jest w stanie dla człowieka zrobić, jak Jemu zależy na każdym z nas. Autor tekstu pt. „Dogmat najbliższy człowiekowi” przypomina, że Jezus czeka na każdego, kto odrzucając pychę z ufnością się Jemu powierzy.

Zapraszamy do zapoznania się z niezwykle interesującym wywiadem z prof. Bogusławem Grzybkiem, organistą z Bazyliki Mariackiej, pedagogiem, założycielem i dyrygentem chóru „Organum”. Działający przy krakowskim Klubie Inteligencji Katolickiej Akademicki Chór „Organum” świętował 50-lecie działalności. W bazylice oo. Franciszkanów została odprawiona Msza św. w intencji zespołu, a po niej odbył się koncert jubileuszowy.

Joanna Polonus w artykule pt. „Przy narodzie i wierze” przybliża postać jednego z najwybitniejszych Polaków, prawdziwego przywódcę duchowego Polski, ks. kardynała Augusta Hlonda (1881–1948).

W historii Marcinka zupełnie zwyczajne wydarzenia splatają się z cudami, a miłość i ludzka życzliwość z brakiem empatii i brutalnymi, lekarskimi komentarzami. Dlatego rodzice chłopca często powtarzają: „Gdyby nie Pan Bóg…”. Zapraszamy do zapoznania się z historią, jak choroba Marcinka zjednoczyła rodzinę. Pokazuje ona, że warto „wierzyć w cuda”, mieć nadzieję i walczyć do końca o życie i godność swojego dziecka.

Wakacje są niezwykłym darem, który powinniśmy dobrze wykorzystać. Zapraszamy do zapoznania się z otrzymanymi od czytelników świadectwami o niezwykle radośnie przeżytym czasie wypoczynku, który wniósł w ich życie wiele dobrego. Redakcja życzy naszym Czytelnikom  słonecznych, bezpiecznych i błogosławionych wakacji.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik