STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca ukaże się 26. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o młodości u dziadków, o twórczości Adama Bujaka, o czuwaniu ze św. Ojcem Pio, a także o jubileuszu Straży Honorowej NSPJ.
Dziadkowie dzięki wnukom przeżywają swoją drugą młodość. Siostra Krystyna w artykule pt. „Młodość wypatrzona u dziadków” przybliża wypowiedzi naszych czytelników o roli dziadków w dzisiejszym świecie. To znakomita okazja, aby w dojrzałym, a nawet w młodzieńczym wieku odnaleźć w sobie wewnętrzną młodość – młodość ducha.

Kilka tysięcy wiernych z całej Polski przybyło 15 czerwca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, by uczestniczyć w Ogólnopolskim Czuwaniu Czcicieli św. Ojca Pio. Hasłem już siedemnastego spotkania były słowa „Ojciec Pio – mistrz modlitwy”. Czuwanie zakończyło się uroczystym błogosławieństwem i ucałowaniem relikwii św. Ojca Pio.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z uroczystego wieczoru poświęconego twórczości Adama Bujaka, który odbył się 7 czerwca br. w Kamieniołomie im. św. Jana Pawła II przy parafii św. Józefa w Krakowie-Podgórzu. Ten znakomity, światowej sławy artysta fotografik został w ten sposób uhonorowany przez Wydawnictwo „Biały Kruk”, z którym od wielu lat współpracuje i jest stałym autorem zdjęć do treści prezentowanych w licznych albumach i książkach Wydawnictwa.

W 2019 roku przypada jubileusz 150-lecia istnienia Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce oraz 100. rocznica wyniesienia krakowskiego Bractwa do godności Arcybractwa dla naszego kraju. W artykule pt. „W hołdzie Najświętszemu Sercu Bożemu” Bożena Weber przybliża ideę i dzieje Straży Honorowej NSPJ. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Czytelników do szczególnego uczczenia tego niezwykłego okresu.

Ks. inf. Ireneusz Skubiś zauważa, że przez Polskę przechodzi fala bluźnierstwa i profanacji świętości. Mało tego, w ostatnim czasie usiłuje się dotknąć zniewagą największego z Polaków – św. Jana Pawła II. Zauważa również, że potrzeba jest nowej ewangelizacji, a przekaz papierowy jest nadal bardzo potrzebny. Gdyby prasa katolicka była obecna w polskich domach, łatwiej moglibyśmy dać odpór bluźnierstwu.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik

Galeria

ZOBACZ TAKŻE