STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 7 lipca ukaże się 27. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o dobrze przeżytych wakacjach i rekolekcjach, o wystawie plenerowej „Bierzmowanie dziejów”, o franciszkańskim misjonarzu o. Stanisławie Olbrychcie, a także o 25-leciu koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej Nieostającej Pomocy.
 

Wakacje są dobrym czasem, aby oderwać się od codzienności, zrelaksować  i uciec choć na chwilę od przyziemnych spraw. A może w tym czasie pojechać na rekolekcje, aby pogłębić swoją wiarę i odkryć Boga we własnym życiu. W artykule pt. „Wakacje, aby życie było piękne” przedstawiamy kilka wartościowych porad na zaplanowanie sobie wolnego czasu.

Od porannej Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w  sobotę 22 czerwca rozpoczęła się  czwarta już edycja motocyklowej pielgrzymki „Iskry Miłosierdzia”. Na trasę św. Pawła aż do Grecji wyruszyło ponad 400 motocyklistów, apostołów Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy do zapoznania się ze świadectwem o. Stanisława Olbrychta, który jest misjonarzem od ponad 40 lat. Na początku swojej misyjnej drogi pracował w Boliwii, a następnie w Peru, w Pariacoto, dokąd wyjechał niedługo po śmierci bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka. Z powodu panującego zagrożenia w Pariacoto nie było wówczas żadnego kapłana. Pierwszym franciszkaninem, który podjął tam pracę, był właśnie o. Stanisław.

16 czerwca br. w podgórskim sanktuarium „Na Górce” w Krakowie u Ojców Redemptorystów świętowano 25-lecie koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sławny i otaczany wielką czcią obraz Bogarodzicy i Syna został ozdobiony papieskimi koronami w 1994 roku, w czasie podniosłej uroczystości, przed świątynią parafialną św. Józefa w Rynku Podgórskim.  Zapraszamy do relacji z tego pięknego Jubileuszu na stronę 20. i 21. Tygodnika „Źródło”.

Na krakowskich Plantach można oglądać plenerową wystawę fotograficzną „Bierzmowanie dziejów. 40 rocznica pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny”. Zdjęcia pochodzą z Archiwum Kurii Metropolitalnej oraz zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej. Ze szczegółowym omówieniem wystawy można zapoznać się na stronach 12. i 13. najnowszego numeru „Źródła”.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

 

Joanna Banasik

Galeria

ZOBACZ TAKŻE