STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

„Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!” – te pamiętne słowa wypowiedział Ojciec Święty Jan Paweł II  na placu Zwycięstwa w Warszawie, podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny (2–10 czerwca 1979). Hasłem pielgrzymki były słowa „Gaude Mater Polonia” – Raduj się, Matko Polsko (pierwszy werset średniowiecznego hymnu ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika ze Szczepanowa). Ojciec Święty Jan Paweł II wygłosił 48 homilii i przemówień oficjalnych oraz wiele nieoficjalnych. W numerze specjalnym przypominamy tamte historyczne wydarzenia i najważniejsze homilie.

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem udzielonym przez ks. kard Stanisława Dziwisza, który był wówczas osobistym sekretarzem św. Jana Pawła II. Ksiądz Kardynał wspomina ze wzruszeniem tamte wydarzenia, przywołuje tło historyczne pielgrzymki i przypomina najważniejsze obszary nauczania Ojca Świętego.

Aleksandra Zapotoczny w artykule „Ujrzeliśmy niezwykły naród” przywołuje wspomnienia osób bliskich Ojcu Świętemu, takich jak: Palomy Gómez Borrero – hiszpańskiej dziennikarki, która jako jedyna kobieta wśród dziennikarzy towarzyszyła Ojcu Świętemu we wszystkich jego podróżach, o. Aldino Cazzago OCD – włoskiego teologa, autora wielu publikacji na temat postaci Papieża-Polaka, Giana Franco Svidercoschiego – watykanisty i współautora papieskiej książki „Dar i Tajemnica”.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik