STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 21 lipca ukaże się 29. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: rozpoczynamy cykl rozważań ks. bp. Romana Pindla na temat Mszy świętej, piszemy o tajemnicach Medjugorje, przedstawiamy postać św. Anny i zapraszamy na uroczystości do Oświęcimia.
 

„Bóg jest pierwszy we wszystkim, także w naszym przeżywaniu Mszy świętej. Są bowiem osoby, które dzięki łasce Bożej uczestniczą w sposób bardzo owocny w Eucharystii. Wystarczy im otwartość i wierność wobec natchnień. Nie mają za sobą studiów teologicznych ani żadnego kursu liturgicznego wprowadzenia czy jakiejkolwiek pomocy. Inni szukają wciąż jakiegoś wytłumaczenia, dobrego opracowania, starają się dużo wiedzieć i zrozumieć, a mimo to wciąż męczą się w trakcie obrzędów liturgicznych. W istocie rzeczy chodzi o to, by w czasie Mszy świętej spotkać się z Bogiem, otworzyć na tę łaskę, która została nam dana, a następnie pozwolić się przemienić. Gdy łaska przeżywanej Eucharystii trwa i przemienia nas w życiu codziennym, powinniśmy dziękować Bogu i pozwolić Mu się dalej prowadzić” – tak rozpoczyna cykl tekstów o Eucharystii ks. bp Roman Pindel. W kolejnych odcinkach wyjaśni on Czytelnikom m.in. tajemnicę Mszy świętej, jej znaczenie i symbolikę.

Na str. 10–11 Joanna Banasik pisze o tajemnicach Medjugorje. To od lat znane miejsce pielgrzymek wiernych z całego świata. Ojciec Święty Franciszek zezwolił na pielgrzymowanie do tego miejsca. Teraz wyjazdy mogą być organizowane oficjalnie przez diecezje i parafie. Watykański rzecznik prasowy poinformował, że nie należy tej decyzji interpretować jako uznania domniemanych objawień, ponieważ wymaga to dalszych badań ze strony Kościoła.

Na str. 12 „Źródła” Henryk Bejda przedstawia postać św. Anny, patronki życia rodzinnego, babci Pana Jezusa. „O św. Annie nie ma ani jednej wzmianki na kartach Pisma Świętego. Historię jej życia (i jej  męża św. Joachima) opisano i wzmianki o niej zawarto w kilku apokryfach – i głównie stąd przeniknęły one do kościelnej tradycji. Prywatne objawienia na temat życia św. Anny miały również bł. Anna Katarzyna Emmerich oraz Maria z Agredy” – przypomina autor tekstu.

Tradycyjnie już, jak co roku, zapraszamy naszych Czytelników i nie tylko na uroczystości w Oświęcimiu  ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego, w 78. rocznicę jego męczeńskiej śmierci w obozie zagłady Auschwitz-Birkenau, 14 sierpnia 2019 r. (środa). Wszelkie informacje na str. 17 numeru 29. TRK „Źródło”.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

 

Agnieszka Bialik

Galeria

ZOBACZ TAKŻE