STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 4 sierpnia ukaże się 31. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o trwającym sezonie pielgrzymkowym, o Komunii świętej i spotkaniu z Jezusem, o kaplicy „Na Wodzie”, a także o planach i nadziejach nowego kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

Co robić, gdy przyjmujemy Komunię świętą? Jak się modlić i co mówić? Czy wystarczy odmówić gotowe modlitwy z jakiejś książeczki? By odpowiedzieć na te i podobne pytania, trzeba zacząć od stwierdzenia, że w Komunii świętej spotykamy się z Jezusem. Aby wiedzieć, jak to spotkanie powinno wyglądać, zapraszamy do najnowszego numeru Tygodnika „Źródło”.

Trwa sezon pielgrzymkowy. Tysiące ludzi z całej Polski, ale także z zagranicy, pieszo wędrują do miejsc świętych. Najwięcej pątników corocznie wyrusza do Tronu Królowej Polski – na Jasną Górę. Jest to droga, która ma swój cel i ma swojego Przewodnika, którym jest Jezus Chrystus. O  niezwykłych doświadczeniach i świadectwach pielgrzymujących ludzi opowiada w swoim artykule Małgorzata Pabis.

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z ks. dr. Zbigniewem Bielasem, kustoszem Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Mówi o planach i nadziejach, jakie pojawiły się, gdy dotarła do niego wiadomość o nominacji na Kustosza Sanktuarium.

W czasie wakacyjnym zachęcamy do odwiedzenia Ojcowskiego Parku Narodowego. Jest to najmniejszy powierzchniowo w Polsce park, ale kryje niezwykłe bogactwo przyrodnicze i kulturowe. Obok ruin XIV-wiecznego zamku w Ojcowie, zamku w Pieskowej Skale, do architektonicznych perełek należy przepiękna Kaplica „Na Wodzie”. Stanowi ona jeden z najbardziej charakterystycznych akcentów krajoznawczych tego podkrakowskiego regionu.

Aleksandra Zapotoczny w swoim artykule przybliża postacie patronów włoskich miast. Każde miasto we Włoszech ma swojego patrona. Niektórzy święci żyli i apostołowali w danej osadzie, przyczyniając się do jej religijnego rozwoju, inni przybyli tam z krótką wizytą, zostawiając po sobie trwały ślad swojej świętości.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik