STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 11 sierpnia ukaże się 32. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o Rycerskiej Mobilizacji, tajemnicy Ojca Pio, o Passze Żydowskiej, która pomaga lepiej zrozumieć Eucharystię, a także o kresowych sanktuariach.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

 

Duch czasu, w którym aktualnie żyjemy, bardzo nas niepokoi i napełnia nasze serca bezgranicznym bólem i oburzeniem. Przeżywamy bowiem bezbożną i wulgarną agresję znieważania świętości symboli religijnych i narodowych naszej Ojczyzny. W sposób szczególny i nader bolesny rani nas atak i sponiewieranie naszej Patronki, Błogosławionej Bogarodzicy Maryi w Jej Jasnogórskim Wizerunku „o zranionym obliczu” – pisze o. Jan A. Nalaskowski. Zachęca on do codziennej modlitwy, zrywu i działania na rzecz dziękczynnej czci Miłosiernemu Bogu i Najświętszej Bogarodzicy Dziewicy. Ojciec paulin przygotowuje nas do celebracji uroczystości Wniebowzięcia NMP.

16 sierpnia br. na ekrany wybranych polskich kin wchodzi film dokumentalny „Tajemnica Ojca Pio”. Obraz ten to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Zapraszamy do wywiadu z Jose Marią Zavalą, reżyserem „Tajemnicy Ojca Pio”, który ujawnia kulisy powstania filmu.

Z cyklu rozważań na temat Mszy świętej, ks. bp Roman Pindel wyjaśnia, czym była Pascha dla Żydów w czasach Jezusa i jak ją przeżywali. Doskonale ukazuje, na czym polega paschalny wymiar Eucharystii. Msza święta jest nam bardzo potrzebna w spotkaniu z Chrystusem. Jest tajemnicą obecności, przez którą spełnia się w najwznioślejszy sposób obietnica Jezusa, że pozostanie z nami aż do skończenia świata.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie zaprasza do uczestnictwa w VI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Czcicieli Bożego Miłosierdzia, która odbędzie się 18 sierpnia 2019 r. pod hasłem: Ojczyzno moja kochana, Polsko (…) Bóg Cię wywyższa i wyszczególnia, ale umiej być wdzięczna.  Czciciele Bożego Miłosierdzia będą dziękować za 40. rocznicę I Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski, 17. rocznicę zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, a także za Obraz Jezusa Miłosiernego i za „Drogę Miłosierdzia”.

Joanna Wieliczka-Szarkowa w swoim artykule przybliża największe dziś kresowe Sanktuaria. Zapraszamy do zapoznania się ze świętymi miejscami, słynącymi z cudownych figur czy relikwii,  w których codziennie Bóg udziela swojej łaski.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

 

Joanna Banasik

 

 

 

Galeria

ZOBACZ TAKŻE