STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 25 sierpnia ukaże się 34. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o Eucharystii jako Uczcie Pana, o rycerskiej mobilizacji, o kulcie Matki Bożej Częstochowskiej. Przypominamy także historyczne wydarzenie – złożenie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Ks. bp Roman Pindel w swoim cyklu rozważań na temat Mszy św. wyjaśnia głębszy sens Komunii  i odkrywa wymiar Eucharystii jako Uczty Pańskiej.

Jan A. Nalaskowski apeluje o rycerską mobilizację. W ostatnim czasie jesteśmy świadkami bezbożnej i wulgarnej agresji oraz aktów znieważania naszych narodowych świętości, a także symboli religijnych. Ojciec Jan apeluje o podjęcie wielkiej rycerskiej mobilizacji serc, aby ożywić wszechstronny i wspaniały kult naszej Matki i Hetmanki. Módlmy się do Niej gorąco.

Anna Zechenter w artykule: „Idzie zło przez świat” porusza temat agresywnej polityki genderyzmu, której w dzisiejszej wolnej Polsce nie wolno nam diagnozować bez narażenia się na obelgi. Jedynym dopuszczalnym w publicznym dyskursie głosem jest pochwała ideologii głoszącej koniec świata tradycyjnych wartości.

Wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej są najbardziej znane i z łatwością rozpoznawane. Mamy świadomość, że jest Ona obecna w naszych dziejach od historycznego Chrztu – i ta Jej obecność determinuje nasz kult, także współcześnie. Wyróżnia on nas – Polaków – wśród narodów świata. Ryszard Hubicki w artykule: „Matka Królowa” przybliża historię kultu Matki Bożej Częstochowskiej  w kulturze, sztuce i literaturze.

W najnowszym numerze przybliżamy rok 1956, kiedy to milionowa rzesza wiernych, zebrana na Jasnej Górze, złożyła Jasnogórskie Śluby Narodu. „Gdy upływają trzy wieki od radosnego dnia, w którym zostałaś Królową Polski, oto my, dzieci Narodu Polskiego i Twoje dzieci, krew z krwi przodków naszych, stajemy znów przed Tobą, pełni tych samych uczuć” – brzmiały pierwsze słowa Ślubów.

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – w dolnej bazylice – można oglądać wystawę zatytułowaną „Pan mnie prowadził”. Ekspozycja poświęcona jest Służebnicy Bożej s. Magdalenie Marii Epstein OP (1875–1947), dominikance klauzurowej z krakowskiego Gródka. Serdecznie zapraszamy.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik