STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 29 września ukaże się 39. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o liturgicznym wspomnieniu Świętych Archaniołów, o modlitewnej inicjatywie „Polska pod Krzyżem” , o skutkach wypisania dziecka z lekcji religii,  a także w rozmowie z dyrektor Festiwalu Folkloru Ziem Górskich Joanną Staszak, o góralskim dziedzictwie.

W artykule pt. „Archaniołowie – komandosi Pana Boga”, ks. Dawid Leśniak przywołuje Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są to jedyni aniołowie znani nam z Pisma Świętego imiennie, a ukazani są na kartach Biblii w kontekście pewnych szczególnych wydarzeń. O tych niezwykłych patronach, a także o powierzonych im zadaniach, można przeczytać w najnowszym numerze Tygodnika.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z modlitewnej inicjatywy „Polska pod Krzyżem”. Na lotnisku w Kruszynie we Włocławku na wspólnej modlitwie zebrało się ponad 60 tys. osób z całej Polski. Ewangelizacyjna inicjatywa została zorganizowana także w ponad 1300 miejscach w  Polsce i za granicą. Natomiast na stronie 12. możemy dowiedzieć się także o zainicjowanej akcji modlitewnej, która mała miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Ks. Janusz Sądel przestrzega rodziców przed wypisywaniem dzieci z lekcji religii. Pisze o konsekwencjach, jakie niesie ze sobą rezygnacja z nauki od strony moralnej, ale także prawnej.

W parafii Świętego Krzyża w Krakowie odbyły się tegoroczne uroczystości odpustowe. Na stronie 10. najnowszego numeru można zapoznać się z relacjami z tego wydarzenia, podczas których dziękowano za 25 lat biskupiej posługi ks. bp. Antoniego Długosza z Częstochowy, a także za 25 lat posługi kapłańskiej ks. proboszcza Dariusza Guziaka.

Już po raz 51. pod Tatry z końcem sierpnia przybyły tłumy wielbicieli Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Z wywiadu Bożeny Weber z dyrektor Festiwalu Joanną Staszak możemy dowiedzieć się o ogromie pracy, jaki został włożony, aby ubogacić duchowo i wizualnie spotkanie z tradycją i dziedzictwem ludzi gór.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik